Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért divat utáni a rendőröket...

Miért divat utáni a rendőröket? Miért hallom minden fiatal szájából ezeket?

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 23:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
68%

17-es vagyok.

Kedves kérdező, elárulnád a korodat? Ha már másoktól megkérdezted...

Olvasd el még egyszer figyelmesen, amit írtam, hátha megérted. Az, hogy frusztrált vagy, lejön a válaszaidból, elképesztően lekezelő modorban oltasz le mindenkit, aki válaszolt. Ha tudtad, hogy ezeket kapod, minek kérdezel? Nem itt kell védeni a mundér becsületét.

2015. márc. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, melyik hozzászólásommal oltottam le bárkit is?
2015. márc. 8. 01:31
 23/68 A kérdező kommentje:
Szerintem pont én utaltam rá hogy nem kéne személyeskedni, és indulatok nélkül is lehet vitatkozni ezen a dolgon.
2015. márc. 8. 01:31
 24/68 A kérdező kommentje:
Pont hogy te kezdtél el le síkhülyézni engem.
2015. márc. 8. 01:33
 25/68 A kérdező kommentje:
Megyek aludni, holnap munka. További jó olvasgatást mindenkinek.
2015. márc. 8. 01:48
 26/68 anonim ***** válasza:
76%

Oké, akkor jól számoltam, és visszavonom a síkhülyét (ha visszaolvasod, látod, mire utaltam, unom már magam ismételgetni.)

A rendőrök iránt azért van bizalmatlanság, mert alapvetően nem az embereket, hanem a fennálló kormányzatot szolgálják ki - ez így volt a komcsi időkben, és így van most is, ékes példája volt pl. a 2006-os rendőrattack. Nem csak rohamrendőrök részvételével! Az sem emeli a presztízst, hogy ha megnézed csak itt a GyK-n, több olyan történetet olvashatsz, ahol nem ment ki a rendőr a hívásra, mert "csak" az asszonyt verte a férje. Hoztak neked más példákat is, de ez lepergett rólad. És nem, nem várjuk el, hogy éjjel-nappal rendőr álljon mellettünk, csak annyit, hogy valóban szolgáljanak és védjenek - minket!

A fiatalokat meg kérdezd meg te magad, te is az vagy, gondolom, jársz társaságba.

2015. márc. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
86%

A következő kis történet alig 1 hete esett meg velem. Majd levonod a tanulságot, ha akarod.

Este mentem haza kocsival. Tempomattal mentem, szóval tudom, hogy nem mentem gyorsan, még csak véletlenül sem. Egyszer csak jött szembe egy rendőr, el is ment mellettem, nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Kb ezután 5 perccel már beértem a városba, már majdnem otthon voltam. Ekkor vettem észre a tükörben, hogy jön utánam a rendőr villogva. Persze félreálltam. Oda jött a rendőr és bármiféle köszönés vagy akármi nélkül kérdezi, hogy na tudom-e miért állított meg. De valami bicskanyitogató stílusban! Olyan 20 évvel lehetett fiatalabb nálam, de mintha a kutyához beszélne. Én nem vagyok az a kötekedős fajta, mondtam neki, hogy nem tudom. Erre ő, hogy azért mert gyorsan mentem. Mondtam, hogy nem mentem gyorsan. Itt volt egy villanásnyi hatásszünet, gondolom fel kellett dolgozni az információt. Ezután ő, hogy én biztosan gyorsan mentem, mert neki 120-szal kellett jönnie, hogy utolérjen... Itt nekem kellett választani, hogy vagy leállok vele olyan fizikai és matematikai kérdésekről vitatkozni, amiről valószínűleg fogalma sincs, vagy lesüllyedek az ő szintjére és igyekszem tőmondatokban kommunikálni. Végül újra csak közöltem vele, hogy én nem mentem gyorsan. És itt megállt a beszélgetés. Ő nézett rám én néztem rá és semmi, de vagy 2 percig. Végül annyit mondott, hogy akkor elmehetek, de menjek lassan...

És annyi ilyet tudnék még mesélni. Nem utálom én őket, de ezt az arcoskodást amit némelyik előad, ezt egyszerűen nem állhatom. Apróságnak tűnhet egy-egy ilyen eset, de már az ezredik után kicsit besokall az ember. És mint a fenti példa mutatja, ha teljesen szabályosak vagyunk, akkor sem lehet ezt elkerülni.

A másik dolog meg amit már előttem leírtak, hogy az autósok szopatásához nagyon értenek, de a közbiztonság a béka valaga alatt található. A szomszédomban lakó 80 éves hölgyet négy hónapja rabolták ki a cigányok. Elvitték a pénzét, az aranyait, sok mindent megrongáltak. A hölgy kettőt meg is nevezett, de azóta se történt semmi az ügyben, a nyomozás ismeretlen tettes ellen folyik...

2015. márc. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..

#7-es szerintem mindent elmond vis én. És nem divat, ez az élet.

Lehet, mert nem mai fiatal vagyok.


N

2015. márc. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
69%
Azért, mert senki nem szereti az elnyomást.
2015. márc. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
75%
Van olyan ember, aki szívesen megy olyan munkahelyre, ahol a feletteseik többnyire értelmetlen parancsokat osztogatnak és a fizetéséből majdnem éhen hal? Nincs, se erkölcsi se anyagi megbecsülés. Ahogy egy rendőr munkája, csak épp kap hatalmat kárpótlásul: nagyon sajnálom azt az embert, aki ezzel a kiváltsággal próbálja kompenzálni az életét - mivel nincs más érv mellettük. Már az is tudja, aki rendőrnek tanul, hogy semmire nem elég, amit a munkájáért kap, és elég nehéz dolog megfelelni a tömény korrupciónak. Még hogy divat utálni a rendőröket? Kit akarsz becsapni? Azért utáljuk őket, mert magától értetődően selejt az összes, értelmes ember gondolni sem mer arra, hogy a semmiért csináljon bolondot magából. Tolvajkergetők videóiból pedig csak az látszik, hogy ők is emberek, de az előbbieken ez nem változtat.
2015. márc. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!