Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért divat utáni a rendőröket...

Miért divat utáni a rendőröket? Miért hallom minden fiatal szájából ezeket?

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 23:57
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
75%
Mert a bűnözőket leszarják, csak arra képesek, hogy a becsületes embert zaklassák, meg hogy küldjék a csekket, ha lakott területre érve picit később fékezel.
2015. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
48%

Na ez viszont például valóban egy unalomig ismert, mondhatni divatos sablonszöveg, ami sehova nem vezet.


Ellenben el kell fogadni, hogy vannak emberek, akik a legkevésbé sem hajlandóak megerőltetni magukat, hogy megismerjék a másik oldalt is. Megelégszenek azzal, hogy naponta elismételik ezt az egy-két mondatot, és nekik ez így jó.

2015. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 A kérdező kommentje:

"Úgy látom tök mindegy mit mond az ember, a kérdező úgyis azt hozza ki belőle hogy a rendőr végletekig becsületes, bűnözés nem létezik, és az állampolgár a szemét. :)"


"Sok bosszúságtól kímélheted meg magad, ha nem akarod mindenáron bebizonyítani, hogy mindenki, aki rosszat szól a rendőrségről, az hülyeséget beszél."


Ilyent én nem mondtam megint csak ti adjátok a számba ezeket. Olvassátok el az összes kommentem, azt is írtam hogy nyilván mint mindenhol máshol itt is vannak korruptak ill olyanok akik nem megfelelő hangnemben beszélnek az emberrel, de ez nem igaz hogy csak ennek az ellenkezőjét akarom bizonyítottam az előbb idézett egyik választ megfordítva akár azt is kérdezhetném hogy ti meg miért akarjátok mindenáron azt bebizonyítani hogy minden rendőr korrupt és minden polgár egy ma született bárányka, mert ugye ez sem igaz, mint ahogy az sem hogy minden rendőr tiszta. Ezek gagyi töltelék kommentek amikből lehet akár 100 vagy ezer, de nem leszünk tőle előrébb.

2015. márc. 8. 12:27
 44/68 A kérdező kommentje:

Tehát nem akarom mindenáron azt bebizonyítani hogy a rendőrök a legszentebbek csak annyit hogy ők is emberek és van köztük ilyen is olyan, de szerintem többre vezet ha még ha rossz tapasztalata is van velük az embernek akkor is normálisan áll hozzá hátha épp egy normális rendőrt fog ki. De ez túlzás amit itt egykét hozzászóló nekem vág hogy "síkhülye, marha, biztos nem tudsz vezetni azért nem bűntettek még meg, majd idősebb leszel úgy is lesz rossz tapasztalatod". Ezek után ne már hogy még én vagyok beállítva olyannak aki elfogultan próbálja bizonygatni az egyik fél ártatlanságát. A legegyszerűbb emberek csinálják ezt, ha nincsen normális érv akkor jön az hogy "megtanítjuk neki mennyire illetlen bunkó volt és mindenkit itt leoltogatott és akkor majd nekem lesz jobban igazam"


A 2006 os incidens-re sem reagáltam mivel nem voltam ott nem tudom mennyire voltak szabályosak a rendőrök.

2015. márc. 8. 12:33
 45/68 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrök is emberek. Vannak köztük jófejek is.


Csak nem értem, hogy a családon belüli ügyekbe miért csak akkor avatkoznak, be "ha vér folyik".

2015. márc. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 A kérdező kommentje:
Mi az a helyzet amikor szerinted még nem folyt vér de már be kellene avatkozniuk?
2015. márc. 8. 13:16
 47/68 A kérdező kommentje:
Családon belüli erőszaK?
2015. márc. 8. 13:20
 48/68 anonim ***** válasza:
75%

45!

Ez megint egy "divatos" sablonszöveg, aminek a valóságalapja elég gyenge lábakon áll. Ez tipikus esete annak, hogy a közösségi felületeken bármilyen történetet el lehet adni, akkor is, ha a valósághoz egyébként a legcsekélyebb köze sincs.

Nem csak akkor indul eljárás, ha már vér folyik. A kettő között azonban lényeges különbség, hogy amíg mondjuk nincs súlyos sérülés, ergó nincs vér, addig az - ha csak nem közterületen történik - magánindítványra, azaz kizárólag a sértett kérelmére indítható meg. Kivéve ez alól a rendszeresség, amely az új, "Kapcsolati erőszak" nevű bűncselekmény esetén olyan minősítő körülmény, amely a bűncselekményt közvádra üldözendővé teszi. Viszont a rendszerességet bizonyítani... nem olyan egyszerű, mint ahogy azt a törvényalkotó valószínűleg elképzelte. Mert amíg a négy fal között történik a bántalmazás, és nincs tanú, és nincs nyoma, addig nem sokat lehet tenni.

Nem zárom ki, hogy vannak esetek, amit rosszul kezel a rendőrség, illetve az adott nyomozó szerv, de ez általánosságban egyáltalán nem igaz. Volt már olyan ügyem, igaz, nem családon belüli erőszak, hanem szomszédvita, hogy egyetlen pofon miatt eljárás indult. Közel sem arról van itt szó, hogy a rendőrség nem foglalkozik vele, hanem arról, hogy a megindult eljárásoknak hány százaléka tud eljutni a vádemelésig. Ez pedig már a bizonyíthatóságon múlik, ugyanis lutrira egy ügyész se fog nagyon vádat emelni.

2015. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
93%

Az összes rendőr semmire kellő?Tehát 45 000 ember helytelenül végzi a munkáját?

Aki bírságot ad,az közlekedésrendészeti,semmi köze azokhoz a gázsikhoz akik gyilkolnak.Nem véletlenül büntet meg,miért van szerintetek annyi baleset?Ha ki van téve a tábla hogy 40-el menj,akkor k*vára haladjá' 40-el.A közlekedésiek mellett pedig ott van még a nyomozó,a közrendvédelmis,a készenléti stb..

Korruptak?Ha az orvos többet kér a kelleténél a kezelésért az nem korrupció?nem...hála pénz.Persze.

Ha meg kirabolnak,akkor 50% esély mégis van arra hogy elkapják,ha láttál valamennyit az elkövetőből,ha van térfigyelő kamera,ha vannak tanuk.De ezen kivül mit csináljanak veled?

A rendőrök igen is kellenek,mert nélkülük még nagyobb káosz lenne az utakon,több cigány gyerek lopkodna,nem lenne semmilyen hátrálás,mert sehol nem lehetne rendőrt látni.

De ha meg a sz*ros kis iPhone-od megtalálják,akkor meg örülsz,de meg nem köszönnéd..Ők is emberek és lehet hogy vannak köztük korruptak,igazságtalanok,de vannak olyanok is akik hivatásként tekintenek rájuk.

2015. márc. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
Úgy érted szivatásként?
2015. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!