Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért divat utáni a rendőröket...

Miért divat utáni a rendőröket? Miért hallom minden fiatal szájából ezeket?

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 23:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
20%

"Az még kevés hogy mert semmirevalók"


Neked lehet hogy kevés, de én utálom a semmirevaló embereket.

2015. márc. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
75%

"Azt hogy mennyire bírságolnak azt nem ők döntik el. "


Hát ki te marha? Meg van adva egy bizonyos tólig határ. Lakott területen nappal világítás elmulasztásáért pl 5-50 ezer forintig. Ki az anyád dönti el, hogy ezen belül mennyi legyen? A postás?

2015. márc. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
77%

"Ráadásul korruptak is,tisztelet a kivételnek."


Kivétel nincsen. Aki nem korrupt azt kitúrják a többiek, egyszerűen kiutálják.

2015. márc. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
65%

"A kérdező kommentje:


24 éves vagyok"


Akkor meg ne pampogjál itten. Majd ha betöltöd a negyvenet lesz már velük annyi tapasztalatod, hugy megbeszéljük, te miért utálod annyira a rendőröket.

2015. márc. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
43%

Neked nem kellett volna beleszólnod a kérdésbe, hiszen egyértelműen nem abba a korosztályba tartozol, amelynek attitűdjére a kérdező kíváncsi.

És vonatkozik ez a többi "túlkoros" válaszolóra is. A kérdező NEM azt kérdezte, hogy a harmincasok és a negyvenesek miért utálják a rendőröket.

Innentől kezdve alig néhány válasz releváns. Ezekben viszont benne van a lényeg, de azért leírom én is: a tinédzser- és a fiatalfelnőtt-kor jellemzője a (minden ellen való) lázadás; különösen vonatkozik ez a bármilyen jellegű "hatalomra", tekintélyre, legyen az szülő, pedagógus, rendőr stb.

Ez a korszak változó időtartamú az egyes embereknél, van, aki hamarabb "kinövi", mások még tíz év alatt sem. De én nem általánosítanék ("minden fiatal"), inkább csak egy jelentős számú sokaságról beszélhetünk szerintem. (Akiket én ismerek például, a nagy többség nem utálja a rendőröket, pláne nem így általánosítva, azaz nem minden rendőrt.)

A másik ok pedig szerintem az a sajnálatos jelenség, hogy generációról generációra egyre alacsonyabb a szabálykövető magatartás szintje. Ennek okait lehetne boncolgatni, de nagyon elvinne a témától. (Azért a fő okot megemlítem: a negatív szülői minták, ill. a kortárscsoportok befolyása.)

Én magam sem vagyok már a kérdezett korcsoport tagja, de amikor az voltam, akkor sem utáltam _minden_ rendőrt, inkább csak tartottam tőlük. Egyszer állítottak meg igazoltatni, nem volt gond; egyszer büntettek meg gyorshajtásért, jogosan, és ennyi. Egyetértek a kérdezővel: ha nincs szabálysértés, akkor nincs büntetés sem, ilyen egyszerű.

A segítségkéréssel vegyesek a tapasztalataim, de több a negatív, mint a pozitív. Olyan korrupt, semmirekellő rendőrökről tudok, hogy az vérlázító. Ennek ellenére nem gondolom, hogy csak "selejtek" mennek rendőrnek, mert ez egyszerűen nem igaz. Itt, a GYK-n is volt/van néhány kifejezetten normális, segítőkész zsaru, ill. személyesen is találkoztam már ilyenekkel.

2015. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
72%
Úgy látom tök mindegy mit mond az ember, a kérdező úgyis azt hozza ki belőle hogy a rendőr végletekig becsületes, bűnözés nem létezik, és az állampolgár a szemét. :)
2015. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
51%
Rendőrvicc.
2015. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
71%
Mert a rendőrök csak traffipaxolni tudnak.
2015. márc. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
100%

Székelyföldön nálunk az is rátesz még egy lapáttal, hogy a rendőrök nagyrésze a románok közül kerül ki.Aki pedig magyarként lesz a román rendőrség munkatársa, az már-már áruló sokak szemében.

Amúgy, az én legnagyobb bajom az, az itteni rendőrökkel, hogy visszaélnek a hatalmukkal.Egyes problémákkal, mint a közúti közlekedés, gyorshajtás, túl sokat foglalkoznak, míg másokkal nem eléggé (gondolok itt pl. a cigányok által űzött bűnözői életmódra, ami ellen nem tesznek elég erőfeszítést).


Nem mondom, biztos van olyan rendőr is, aki rendes ember.A sok probléma pedig nemcsak az ők hibájukból adódik, maga a rendszer is sok esetben szarul van megalkotva, amiért pedig megintcsak nem ők a hibásak, hanem a politikusok.Az viszont, hogy sokan korruptak, az ők hibájuk.

2015. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Te rendőr vagy? Vagy az szeretnél lenni? Vagy miért akarsz egy ilyen komplex és bonyolult társadalmi jelenséget egyszerűen csak divatnak minősíteni?


Persze bevallom, én is voltam ilyen lelkes fiatal, mielőtt rendőr lettem, aztán rendőr lettem. :) És még csak nem is telt el olyan hű de sok év. Viszont azt bátran kijelentem, hogy sok mindenben igaza van az embereknek, és az itt íróknak. Persze sok mindenben meg nincs.


Sok bosszúságtól kímélheted meg magad, ha nem akarod mindenáron bebizonyítani, hogy mindenki, aki rosszat szól a rendőrségről, az hülyeséget beszél.

2015. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!