Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönbe kerülhetnek azok a...

Börtönbe kerülhetnek azok a diákok,akik szekálták Baktalórántházán az osztálytársukat aki emiatt öngyilkos lett?

Figyelt kérdés
Lehetett róla olvasni hogy kedd hajnalban öngyilkos lett egy 16 éves fiú Vaján,akit szekáltak meg csúfoltak az osztálytársai.Börtönbe fognak kerülni a zaklató osztálytársak?Az osztályfőnököt és az igazgatót is előveszik?Megkapja mindenki a büntetését aki miatt ez megtörtént?

2021. szept. 10. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A rendőrség senkit sem fog beidézni, legfeljebb elbeszélgetnek, hogy van-e komolyabb zaklatási gyanú. Ha csak szóban történt és nem telefonon stb., akkor annak nyoma nincs. Letagadhatják a gyerekek. Majd egy kicsit zavarja őket egy darabig, de majd túllépnek rajta.

Ez a tragédia sok tényező miatt lépett fel:

1. Az osztálytársai talán jobban zaklatták, mint a hozzá hasonlókat szokták.

2. Ő talán érzékenyebb volt mint az átlag.

3. Az anyjának sem mert beszélni eléggé a dologról, és pszichológustól vagy iskolapszichológustól sem kapott segítséget.

4. A jelenlegi anyagi keretek között nincs felkészülve az iskolarendszer arra, hogy az ilyen zaklatási helyzeteket kezelje. A tanár utána tudna járni, és saját hatáskörben sokat tudott volna tenni, de az mind idő és energiabefektetés és plusz érzelmi teher, közben a fizetése nem lesz több.

2021. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező értem amit írsz és egyet is értek veled, de sajnos senkire nem lehet rábizonyítani, hogy igen, ő bántotta folyamatosan a fiút. Ahogy írtàk előttem, senki nem fogja bevallani úgysem. Szerintem néhány hét, hónap, aztán a csúfolódók el is felejtik az egészet. Mivel nem volt tettlegesség, nem fognak senkit letartóztatni.

Akárhányszor meglátom a fiú képét a neten, összeszorul a szívem. Annyira sajnàlom őt.

Engem is csúfoltak és kiközösítettek mert csendes voltam, illetve csálék voltak a fogaim. Rossz érzès nagyon. Mai napig emlékszem rá. Önbizalomhiányos vagyok még mindig sajnos. Kegyetlenek a gyerekek..

27N

2021. szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
69%
Nem szekálták hanem terrorizálták.sajnos leírják járulékos veszteségnek,ez be van tervezve hogy minden ilyen intézményben előfordulhat hasonló.
2021. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonymousreview60 ***** válasza:
76%

#20, kérdező:

1. Hülyeségeket beszélsz. Ha egy picit erősebben lök fel egy gyerek futás közben egy másikat az utcán, és az egy picit sérülékenyebb és nem a járdába, hanem a járdaszegélybe veri be a fejét, és meghal, akkor fizessen az a gyerek, vagy annak a szülei? A világ nem így működik. Pechje volt a gyereknek. Ez egy tragédia, de van ilyen. Nem lehetünk mindig olyanok, mint a porcelánboltban.

2. Nagyon kevés kivételtől eltekintve az ilyen agresszorok, mint ennek a fiúnak a zaklatói maguk is valamiféle érzelmi vagy fizikai zaklatásnak vagy érzelmi elhagyagolásnak vannak kitéve. És emiatt a feszültséget teljesen öntudatlanul csatornázzák át valaki más ellen, mert akkor ők nem áldozatok, hanem más az. Ez még nem teszi az agresszorokat bűntelenné és nem kell szeretni őket, de a felelősségüket jelentősen csökkenti.

Engem két kis g3ci (igazából nálam nagyobb darab) cseszegetett a gimi alatt hazaút alatt. Nemigen volt kihez fordulni, anyám szólt oda az egyik srác apjának (munkatársa volt), hogy tegyen valamit. Nos a srác előtt neki nem volt tekintélye. Azt most 25 évvel később tudtam meg anyámtól, hogy ez a srác azért volt megzakkanva, mert az anyja a szeretője (nő) és a családi otthon között ingázott.

Lehet, hogy a vajai srác zaklatója kötötte volna fel magát, és az csökkentette az ő feszültségét, hogy máson verte le a saját baját.

2021. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 A kérdező kommentje:
Addig kell vallatni őket,amíg meg nem törnek és be nem vallják hogy ők szekálták a fiút.Ha kell,egész éjjel benntartani őket a rendőrségen és nem finomkodni velük hanem hangosan a szemükbe mondani hogy halálba kergettek egy embert.
2021. szept. 10. 16:08
 26/85 anonim ***** válasza:
91%

24-esnek nagyon igaza van.

Én is sokszor elgondolkodtam az elmúlt napokban, hogy milyen családi környezetben élhetnek azok, akik szekálták. Valószínűleg hasonló farkastörvények között voltak, mint amit ők teremtettek az osztályban.

2021. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
25%
25) egész éjjel?egész héten az összeset.de ahogy már többen írták ebből úgysem lesz semmi.
2021. szept. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
32%

26

És? Akkor ennyike?

Meghalt egy gyerek, de sebaj, minden megy tovább?

2021. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
45%

Gyenge volt, elhullott. Ez van.


Engem is cseszegettek 6, 7.ben végig. Aztán eldöntöttem hogy kézbe veszem a dolgokat, 7. után nyáron lejártam boxolni, birkózni, otthon edzettem heti 6x saját testsúllyal, összeismerkedtem a környéken pár utcakölyökkel akik iszonyú nagy balhékba voltam benne.


Eljött a nyolcadik osztály. Már évnyitó napján jött oda a hülyegyerek a szokásos kötözködő szövegeivel. Annyit mondtam neki nem kéne, hagyjon békén. Erre azt mondta, hogy 2 mozudlatába kerül és a földön találom magam. Aztán arcon köpött mindneki előtt. Mondom akkor mutasd meg azt a 2 mozdulatot. Amint hozzám ért tőből törtem el a karját, utána amíg a földön volt szét is tapostam neki. Utána nyomatékosan kijelentettem, hogy mától aki csak rám mer nézni, annak kezét lábát töröm széjjel. Onnatól lett kuss a neve mindenkinek az osztályban. 1-2 szerencsétlen aki addig csesztetett még haverkodni is próbált. Az egyiknek azért az orrát betörtem. Legalább az elveihez ragszkodna már...

2021. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
74%

"Gyenge volt, elhullott. Ez van."


Hát rohadtul nem "ez van". Eszem megáll, hogy itt többen is ilyenekkel jönnek h a srác gyenge volt.

Beszűkült tudatállapot megvan valakinek?

És az hogy valaki nem gyenge hanem nemes?

2021. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!