Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönbe kerülhetnek azok a...

Börtönbe kerülhetnek azok a diákok,akik szekálták Baktalórántházán az osztálytársukat aki emiatt öngyilkos lett?

Figyelt kérdés
Lehetett róla olvasni hogy kedd hajnalban öngyilkos lett egy 16 éves fiú Vaján,akit szekáltak meg csúfoltak az osztálytársai.Börtönbe fognak kerülni a zaklató osztálytársak?Az osztályfőnököt és az igazgatót is előveszik?Megkapja mindenki a büntetését aki miatt ez megtörtént?

2021. szept. 10. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
76%

Mi a helyzet a tavaly, ablakból kiugrott 17 éves gyerekkel?

4-5 gyerek mesélte el idén egy kamerába nézve, hogy droggal kínálták, leitatták, jelzett nekik hogy rosszul van és haza akar menni, ám ők be voltak állva és marasztalták. Törni-zúzni kezdett, majd kiugrott az ablakon, és meghalt.

Ezek a drogos fiatalok, akiknél a buli volt börtönbe kerültek? Vagy kaptak bármilyen szankciót? Persze hogy nem. Pedig itt jól tudta a rendőrség hogy ők tehettek arról, hogy baj történt.

Nyilván nem tartottak fegyvert a fejéhez hogy fogyasszon kábítószert, de mégis az ő hibájuk, hogy hagyták így elharapózni az események. Az öngyilkos srác állítólag korábban sohasem élt ilyen szerekkel.

2021. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, szerintem te sem szeretnél olyan világban élni, ahol ha egy osztály vagy munkatársad öngyilkos lesz, akkor bevisznek vallatni, amíg meg nem törsz, hogy bevallj olyasmit, amit el sem követtél (nyomás alatt megtörnél, s vallanál csak hogy szabadulj). Vagy börtönbe zárnának, mert nem barátkoztál valakivel, ő meg öngyilkos lett a magányossága miatt. Az nem lenne egy biztonságos világ. Börtönhöz valódi bizonyíték kell a konkrét jogsértésre.


Az se semmi, aki mentegeti a szülőket, akik nem kerestek fel pszichológust a gyerekkel, amikor tudták, hogy gondjai vannak; míg az osztálytársakra hárítanak minden felelősséget. Három iskolai nap után lett öngyilkos, vagyis eleve nem volt jó lelki állapotban, amivel nem törődött a környezete, őket mégsem akarja a többség felelősségre vonni.


A pontos részletek ismerete nélkül nem lehet egy öngyilkosságot megítélni. Ott van például a nem olyan régen történt szegedi kettős gyilkosság, amikor a srác azért ölte meg a lányt és annak barátját, majd lett öngyilkos, mert tetszett neki a lány, akinek csak párszor köszönt.

2021. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nem fognak semmit kapni, még bocsánatot sem akarnak kérni.

Nekem ezek után elég kínos lenne felkelni minden nap, viszont az ilyen emberek általában visszakapják az élettől valamilyen formában.

2021. szept. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
Valóban vannak a #43 által említett mentális következmények: https://www.youtube.com/watch?v=I93EFDLBsWo.
2021. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, egyet értek veled. Sajnálom a srácot. Egy évvel idősebb vagyok, és azt tanultam meg hogy muszáj megvédeni magunkat. Sajnálom, hogy nem az én osztálytársam volt, én megvédtem volna őt.

Az a baj, hogy Magyarországon ilyen ügynél nagyon nehéz bizonyítani az illetőre. Letagadhatja, ferdíthet...

2021. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
24%
Éltem már át hasonlót (én csak általánosban), öngyilkos mondjuk éppen MÉG nem akartam lenni. Látjátok ennyi jó dolog van Amerikában. Ha ez ott történt volna akkor lehet hogy az áldozat mellet most a tetves ribik is a föld alatt hevernének pár extra gramm ólommal a koponyájukban... Amúgy meg akik háromnapoznak, azok belegondaltak egyáltalán valaha egy másik emberi lény élethelyzetébe? Gondolom az előző éve is egy pokol lehet már pár ilyen degenerált miatt és nem akart mégegyszer 10 hónapot ugyanúgy lehúzni. Még annyi remény van hogy mivel a média felkapta az ügyet, a tetvek ellen valamilyen rendőri eljárást indítanak csak hogy a nyilvánosságot így nyugtassák meg, bár ezt erősen kétlem hogy őszinte legyek.
2021. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
13%
46 Az áldozat édesanyja nem viszi tovább az ügyet, így kisebb az esély, hogy lesz valami. A rendőrségnek persze kötelessége nyomozni, az ügyészsegnek meg vádat emelni. De ha nem forszírozza se a család, se a nép, akkor félő hogy iktatják az aktát.
2021. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
18%
Elég gyalázat ez az "anya". Az ember azt gondolná hogyha már hagyom a kölykömet öngyilkosságba taszítsák, akkor legalább legyen bennem annyi gerinc hogy megtegyek mindent hogy ezeknek a tetveknek az életét tönkre tegyem, megkeserítsem ahogy csak bírom. Már csak abból kiindulva hogy van olyan kreatúra aki lefizetett emberrel ütteti le egy lapáttal a saját ivadékát. Na mindegy.
2021. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:
100%

Hogy vihetné tovább az ügyet az anya? Oké, hogy fáj, de attól még nem büntethető Kati, mert kikosarazta, Feri sem, mert nem hívta meg a szülinapjára, míg több osztálytársat igen, Eszter sem, aki másnál rákérdezett, hogy miért szomorú, nála meg nem, Laliék meg nem hívták magukkal moziba stb. Ezek mind olyanok, amitől rosszul érezheti magát valaki, de attól még nem büntetőjogi kategória.


Azért a szülők se voltak a legjobbak, tudták, hogy nem érzi jól magát a fiú, de nem kerestek pszichológust, hogy segítsen neki vagy végső esetben más iskolát, hogy kiszakadjon a rossz közegből.

2021. szept. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
26%

49

Nem tudom, de mondjuk ilyenkor jeleskedhetnének azok az individuumok akik szerint büntetendő dolog a holokauszttagadás, meg a gyűlöletbeszéd meg hogy a szavakkal is lehet ártani annyira hogy az jogi szankciók alá kelljen hogy essen. Ilyenkor hol vannak?

2021. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!