Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönbe kerülhetnek azok a...

Börtönbe kerülhetnek azok a diákok,akik szekálták Baktalórántházán az osztálytársukat aki emiatt öngyilkos lett?

Figyelt kérdés
Lehetett róla olvasni hogy kedd hajnalban öngyilkos lett egy 16 éves fiú Vaján,akit szekáltak meg csúfoltak az osztálytársai.Börtönbe fognak kerülni a zaklató osztálytársak?Az osztályfőnököt és az igazgatót is előveszik?Megkapja mindenki a büntetését aki miatt ez megtörtént?

2021. szept. 10. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 A kérdező kommentje:
Az osztálytársai miatt halt meg szegény fiú,szerintem mondhatjuk hogy ők ölték meg,igaz átvitt értelemben.
2021. szept. 10. 16:22
 32/85 anonim ***** válasza:
76%
Akik legyintenek rá, hogy gyenge volt, ez van, azoknak remélem a gyerekei is kicsit labilisabbak lesznek, mint ezek a nárcisztikus köcsög bántalmazók. Drukkolok nektek ;)
2021. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
28%

Emberek!

Milyen világban éltek komolyan?


Normális ember nem lesz öngyilkos mert piszkálják!

És büntetnénk másik gyereket, mert ilyet meg olyat mondott. Ez nem így működik.


Ha ilyen jellem a srác, 16 év alatt ki kellett derüljön, főként a szülők számára. Főleg úgy, hogy mondta is az anyuka szerint, hogy öngyilkos szeretne lenni.


Miért nem volt vele az anyuka? Miért nem vitte pszichológushoz? A fiú miért nem kért segítséget? Miért volt gyenge? Miért válaaztotta a gyávák útját?


Én semmiképpen sem a cikizőknél keresném a hibát, az amolyan utolsó csepp lehetett a pohárban. Mindig könnyű bűnbakot találni, de ez a fiatalember nélkülük is öngyilkos lett volna. Talált volna mást. Ha ezért eldobta az életét, más sikertelenség is ugyanígy hatott volna rá.

2021. szept. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"És az hogy valaki nem gyenge hanem nemes?" Magunkat megvédeni nem akarni vagy nem tudni, abban nincs semmi nemes, csak gyengeség. Aki magát sem tudja megvédeni, az mást sem.

#31: "ők ölték meg,igaz átvitt értelemben" Igen, de ez semmit nem változtat.

#32: "Akik legyintenek rá, hogy gyenge volt, ez van, azoknak remélem a gyerekei is kicsit labilisabbak lesznek, mint ezek a nárcisztikus köcsög bántalmazók. Drukkolok nektek ;)" Engem zaklattak eleget első és második osztályban, de valami miatt összeszorított fogakkal kibírtam, és fokozatosan kibuktak a kisegítőbe stb. a tetvek. ma már tudom, hogy nem tetvek voltak, hanem a szüleik alkoholizmusának stb. áldozatul esett patkányok. Nem sok esélyük normálisnak lenni.

#33: "Normális ember nem lesz öngyilkos mert piszkálják!" Ez nem fekete-fehér. Mennyire normális ember? Hol van ennek a határa pontosan? Mennyire piszkálják?

#33: "Ha ilyen jellem a srác, 16 év alatt ki kellett derüljön" Nem minden szülőnek jön ez összea meló mellett. Anyámnak sem. Én is lehettem volna öngyilkos, gondolkoztam is rajta egy időben, de gyávaságnak gondoltam, és kicsit tartottam az utána lévő hipotetikus számonkéréstől.

#33: "Miért nem volt vele az anyuka? Miért nem vitte pszichológushoz?" Az ismerettségi körömben volt egy 14 feletti gyerek, akit a szülei vittek pszichológushoz. Valamit csak elb@sztak közben a szülők és a terapeuta, mert felakasztotta magát végül a gyerek. Ott a barátok hiánya, a báty által elszívott családi figyelem, az önbizalomhiány és a barátok hiánya volt a - sejthető - ok.

"A fiú miért nem kért segítséget?" Én pl. tarottam anyámtól. Sosem vert, de az érzelmi szigor (nem állandóan, csak nekem éppen eléggé) és a munka miatti távollét megvolt. Plusz szégyelltem a helyzetemet, és el sem mertem mondani.

"de ez a fiatalember nélkülük is öngyilkos lett volna" Na ezt nem tudhatjuk. Ezt teljesen megalapozatlan kijelenteni. Megerősíthették volna a terápián.

2021. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
69%
Ilyenkor az öngyilkost okolni, a bántalmazókat pedig felmenteni, mentegetni, baromság. Sajnos nem kerülnek rács mögé, de tudatni kell velük, hogy elvették egy ember életét. Akik nem lesznek öngyilkosok, azok is roncsok lesznek a sok megaláztatástól. Zombik.
2021. szept. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
58%

33!

Te milyen világban élsz? Milyen elmaadott gondolkodás már hogy az áldozat a hibás? Ezen már rég túl vagyunk, vagy 100 éve....



34

Olvass utána, több helyen is elhintették tudósitásokban h ez a srác egy igazi nemes jellem volt. Amúgy a fotón is látszik.

2021. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező az látszik, hogy te is jólelkű ember vagy! De látod nem fognak megbűnhődni azok, akiknek kéne. :(
2021. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon sajnálom szegény fiút, nem megy ki a fejemből. Ugyanakkor azon gondolkodom, hogy három nap alatt eljut-e valaki egy olyan elkeseredett állapotba, hogy eldobja az életét. Ugye a múlt tanévben online oktatás volt, nem jártak iskolába. Tudom, zaklathatták online is, de lehet, hogy volt ott más is az iskolai zaklatáson kívül.
2021. szept. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
100%
Az efféle zaklatásokat kéne visszaszorítani. A helyzet az hogy a tanárok nincsenek a helyzet magaslatán. Tudják hogy gáz van de mivel nem minden a szemük előtt történik, bagatellizálják annak mértékét.Mindegyik benyomja a szöveget hogy eszköztelen fegyelmezni " mert bejön a szőlő és ejhajj!" Vannak ilyen szülők de közel sem annyi hogy általános hivatkozású duma legyen ráadásul senki se arra kérné a tanárt hogy verekedjen hanem hogy rúgassa ki az ilyet. Na de érdekes módon az áldozat szüleitől sose félnek.... Sok tanár lusta lépni mert azt gondolja ha nincs min. öngyilkosságnak a kísérlete akkor nincs is nagy gond. Ha sokszor panaszkodik az áldozat mert a tessék lássék ejnye bejnyék semmit sem érnek akkor az áldozatot küldik el hogy panaszkodjon máshol erre nekik nincs kapacitásuk.
2021. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 árokpart ***** válasza:
77%
Kerülhetnek még börtönbe simán. Később is merülhetnek fel bizonyítékok ellenük és lehet, hogy akkor mikor nem is gondolnák. Az is lehet, hogy a rendőrség figyeli őket, hogy saját magukat buktassák le és akkor már lesz elegendő bizonyíték, hogy öngyilkosságra való felbújtást is réjuk tudják majd bizonyítani. Nem először láttunk már ilyesmit. Az úgymond egész éjjel történő valaltás a jelen helyzetben teljesen jogtalan lenne bizonyítékok nélkül, ráadásul rátelepedne az ellenzék és rendőrállamot kiáltana. Ez a cselekmény nem igazán évül el. Nem hülyék a rendőrök higyjétek el, rengeteg eset volt, hogy azt hitte a bűnös , hogy megússza de végül csak kattant a bilincs. Itt is fog nyugi.
2021. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!