Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönbe kerülhetnek azok a...

Börtönbe kerülhetnek azok a diákok,akik szekálták Baktalórántházán az osztálytársukat aki emiatt öngyilkos lett?

Figyelt kérdés
Lehetett róla olvasni hogy kedd hajnalban öngyilkos lett egy 16 éves fiú Vaján,akit szekáltak meg csúfoltak az osztálytársai.Börtönbe fognak kerülni a zaklató osztálytársak?Az osztályfőnököt és az igazgatót is előveszik?Megkapja mindenki a büntetését aki miatt ez megtörtént?

2021. szept. 10. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
77%
49 de itt nem erről van szó, hogy nem barátkoztak vele hanem hogy zaklatták. Csúfolták. Piszkálták. Ne ferdíts.
2021. szept. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
89%
Az édesanyja meg teljesen össze van törve.
2021. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim válasza:
34%
Sajnos ha a hatóságon múlik megússzák ezek a genetikai hulladékok,viszont a karma majd dolgozik. Remélem majd ha nekik születik gyerekük,majd őket is az öngyilkosságba hajszolja majd néhány hozzájuk hasonló tetves állat,aztán akkor majd megtudják,mit él át Gábor édesanyja.
2021. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
97%

Csak ezért biztos nem.

Van saját sztorim. Gimnáziumi tanulmányaim legelső félévében kollégista voltam, azért hagytam azt ott, mert rengeteget szekáltak, mindez a 2009-2010 tanév első félévében. Na, kérdezhetitek, hogy ha én nem lettem öngyilkos, akkor mi benne a sztori. Az, hogy véletlen egybeesésből éppen az akkoriban szokásoshoz képest is mélypontomon voltam (ezt vagy ki se mutattam, vagy legalább próbáltam nem mutatni), és akkortájban az osztályfőnökünk az egész osztálynak azt mesélte, hogy "nemrég" egy másik diák éppen öngyilkos lett, ugyanabból a suliból. Egyházi volt a suli, az osztályfőnökünk szerzetes volt, és valamikor még régebben ő saját diákját is temette már. Rendesen papolt(xD) nekünk arról, hogy miért „nem szabad” öngyilkosnak lenni (és nem az egyházi részt mondta, hanem azt, hogy úgy miért nem szabad, hogy az itt hagyott földi világban mit teszel azzal ha öngyilkos leszel). Ha másért nem, azért nem szabad, mert valakik téged is szeretnek és velük lesz kib@szva (ezt a testvér úgy mondta, hogy amit ott hagysz, rengeteg könnyes arc). Annál az esti osztálybeszélgetésnél később is lett sok olyan alkalom, amikor rendesen ki voltam. Eszembe jutott akkor mindkettő, az ablakon kiugrás gondolata is (a negyedik emeleten volt az osztályom kolirésze), és az is, hogy mit mondott az ofőtestvér, és hogy a családom szeret. Aki azon az ősszel tényleg öngyilkos lett, ő is pont az ablakon ugrott ki. Szörnyű! :'(


Egyébként utólag* azt nem bánom, hogy egyetlen félév után gimit váltottam. Amikor a végzős évem kezdtem a gimiben, abban a szeptemberben ismertem meg életem párját, azóta már eltelt 9 év, mindvégig együtt maradtunk, szintén Őt múlt hétvégén vettem feleségül. Őt se ismerném ha érettségiig ugyanabban a suliban maradtam volna, ahova rögtön áltsuli után mentem. (csak a régi gimim volt egyházi suli, az egyben csak fiúiskola is volt, de az új gimim az abszolút „sima” volt, világi és koedukált is, A Lánnyal is pont a suliban találkoztam először)

*(na jó, önmagában az első gimi ott hagyását nemcsak utólag, hanem már rögtön akkor se bántam, szó szerint úgy mentem el, hogy hátra se néztem, és az új gimimben nem is csúfoltak, miért ne éreztem volna már rögtön abban a koromban is jól magam, rögtön a váltás után)

2021. szept. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
64%

Aki ez miatt kiugrik az ablakon, az nem alkalmas mentális a mai rohanó világra


Mi lesz vele később amikor bekerül egy céghez ahol mindenki tapossa a másikat a feljebbjutás reményében miközben stresszel majd a tarthatatlan határidőkön, a 20 perces ebédszünetben meg azt nézi, hogy 25 vagy 30 éves futamidőra adósítsa el magát lakásvásárslás miatt?

2021. szept. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
93%

Vannak emberek, akik.kiugranak ebből a mókuskerékből és alternatív módon élnek. Talán Gábot is megtalálta volna wz utját.

Légydzi hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy gyenge volt.

Beszűkült tudatállapotban volt.

2021. szept. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
100%
Azt kimondani valakire hogy gyenge volt, csak úgy lehet ha ugyanazon környezetben más bizonyosan jobban viseli a dolgot. Pl az egyes miatt bőgő gyerek sem biztos hogy érzékenyebb a bármilyen rossz osztályzaton röhögőnél ha a bőgőt szíjjal várják otthon a röhögő szülei meg full elfogultak és rendre a tanárt savazzák... fordított környezet esetén valszeg fordított reakció lenne
2021. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
90%

"Amúgy meg akik háromnapoznak, azok belegondaltak egyáltalán valaha egy másik emberi lény élethelyzetébe? Gondolom az előző éve is egy pokol lehet már pár ilyen degenerált miatt és nem akart mégegyszer 10 hónapot ugyanúgy lehúzni."


Három napja volt oktatás, előtte nyári szünet, előtte levő évben novemberig volt csak jelenléti oktatás, utána távoktatás, amikor elektronikus nyoma maradt volna a zaklatásnak. Vagyis alig találkozott az osztálytársakkal.

2021. szept. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 Pintér László ***** válasza:
48%

Gyenge volt, rossz döntést hozott. Aki ennyit nem bír, az tényleg hogy fogja bírni az Élet egyéb nehéz súlyait? Egy pöcs főnököt, idióta munkatársakat, munkahely megszűnését, adósságot, Szerettei halálát, bármit?

Részvétem és sajnálom, és egy nagyon picit meg is értem, de attól még rossz döntést hozott és gyenge volt.

Engem is szekáltak nagyon sokat, mint osztályon belül, mint magában az iskolában is, szóval átérzem a helyzetét, de ez akkor sem volt megoldás. Ha annyira nehéz volt Neki, miért nem iratkozott át egy másik iskolába? Nem hiszem, hogy olyan lehetetlen lett volna.

A többi diákot meg miért kéne elítélni? Ennyi erőből ha azzal jön haza a Gyereked, hogy a suliban szekálták, meg köpőcsővel lövöldözték, akkor egyből menni kell a bíróságra és elítélni azokat a gyerekeket?

A halál az Ő döntése volt. Az ilyen diákok csak szórakoznak, piszkálnak, mert látják, hogy tudnak fogást találni a másikon és az hagyja Magát, de nem akarják, hogy öngyilkos legyen, vagy komolyabb baja legyen. Ezeket már mind az egyén csinálta Magával.

Nem attól lesz Valaki öngyilkos, mert szekálják, hanem attól, mert gyenge és nem tud jól mérlegelni, rossz döntést hoz.

2021. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
69%

#59: Most milyen okos hirtelen mindenki. Gyomorforgató, hogy még szerencsètlent be akarjátok állitani rossznak. Nem igaz, hogy nem lehet leszállni már erről. Engem is sokan piszkàltak iskolában, csak mert csendes voltam. Milyen nagy ok a kiközösítésre mi? Borzasztó volt gyomorgörccsel bejárni minden nap. Egyedül ülni. Így felnőttként persze már máshogy látom, de gyerekként kegyetlen érzés. Emlékszem sokszor inkább azt mondtam, hogy beteg vagyok, csak hogy ne menjek suliba. Egy idő után viszont az osztályfőnököm már szólt a szüleimnek, hogy romlanak a jegyeim. Aztán erőt vettem magamon, és végigcsinàltam a gimit egyedül.

Szegény nyugodjon békében. Nagyon sajnálom őt. És azokat is, akik még szintén ilyen helyzetben vannak. Mert rengetegen lehetnek sajnos.

2021. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!