Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönbe kerülhetnek azok a...

Börtönbe kerülhetnek azok a diákok,akik szekálták Baktalórántházán az osztálytársukat aki emiatt öngyilkos lett?

Figyelt kérdés
Lehetett róla olvasni hogy kedd hajnalban öngyilkos lett egy 16 éves fiú Vaján,akit szekáltak meg csúfoltak az osztálytársai.Börtönbe fognak kerülni a zaklató osztálytársak?Az osztályfőnököt és az igazgatót is előveszik?Megkapja mindenki a büntetését aki miatt ez megtörtént?

2021. szept. 10. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 A kérdező kommentje:
Minden iskolába kellene iskolaőr is határozott fellépéssel,gázsprayvel,gumibottal az oldalán.
2021. szept. 20. 11:04
 82/85 anonymousreview60 ***** válasza:
74%
A jelen kormány alkotott ilyent: [link] De ez nem alkalmas az iskolai zaklatás súlyos eseteinek feltárására, megelőzésére.
2021. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:
63%

"Gyomorforgató, hogy még szerencsètlent be akarjátok állitani rossznak."

Elolvastam az összes eddigi választ, senki sem akarta rossznak beállítani, csak voltak olyanok, akik szerint túlérzékeny volt, meg a otthoni gondjainak is kellett lennie, hiszen hosszú osztálytársmentes idő után tette meg, s a szülők sem tettek meg mindent a lelki egészségéért. Az ilyesmi nem áldozathibáztatás, nem rossznak beállítás, hanem arról van szó, hogy semmi sem fekete-fehér.


"Engem is sokan piszkàltak iskolában, csak mert csendes voltam. Milyen nagy ok a kiközösítésre mi?"

Akkor tulajdonképpen magadat közösítetted ki, nem? Ha csendes vagy, nem kommunikálsz senkivel csak ülsz a padodnál, akkor ugye nem kerülsz be a társalgásokba, baráti körökbe.


"Minden iskolába kellene iskolaőr is határozott fellépéssel,gázsprayvel,gumibottal az oldalán."

Miből gondolod, hogy az megelőzte volna a dolgot?

Miért hiszi mindenki azt, hogy durva bántalmazások, fizikai erőszak történt? Csak annyit tudunk, hogy az anyuka szerint panaszkodott egyszer, hogy piszkálják, de semmi konkrétumot nem mondott erről, az anyja is csak találgatni tud. Nyomozás sincs, mivel a távoktatás idejéből sincs semmi bizonyíték, jelenléti meg igen rövid időszak volt. Mindenki csak vakon tapogatózik, csak találgat, mi történhetett, pontos információja senkinek sincs, pedig véleményezni az alapján lehetne csak.

2021. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 Pintér László ***** válasza:
85%

A Tanárok jogkörével, hatalmával valamit nagyon-nagyon kéne kezdeni függetlenül ettől az esettől. Én kb 6 éve nem vagyok már iskolában, de már akkor is olyanok voltak.... Kb a tanárnak kellett majdnem jelentkeznie és szót kérnie. Egyetlen egy fegyverük van, az hogy beírnak az ellenőrzőbe, de most őszintén... Melyik ilyen órán rosszalkodó gyereket érdekli ez? Én is kaptam pár beírást a suliban, pedig Én alapvetően akkor is tiszteltem a Tanárokat, de Engem sem hatott meg egyáltalán a beírás. Sőt! Inkább egyfajta presztízzsel bírt. Vissza kéne hozni azokat az időket, amikor a Tanár azt mondta, hogy kuss, akkor kuss volt, ha nem, akkor jött a pofon, meg a körmös, ha ezt otthon elsírta a Gyerek, még otthon is kapott.

És ebben a mostani helyzetben a szülők a leghibásabbak, mert előbb hibáztatják a Tanárt, mert az adott egy beírást, vagy megbuktatta a szeretett Gyerkőcüket, és mutogatnak kifele, ahelyett, hogy észrevennék, hogy Ők nevelték rosszul, és túl hosszú pórázon tartják.

Komolyan... gyakorlatilag egy utcaseprőt vagy WC-s nénit nagyobb tisztelet övez, mint egy Tanárt. Kb semmibe vannak véve. Szörnyű... Gyomorforgató volt látnom-hallanom, hogy egyes diákok hogyan beszélnek a Tanárral órán.

2021. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:
77%
83: Magamat közösitettem ki?:D Tisztán emlèkszem, hogy első nap köszöntem mindenkinek. Már akkor a suli előtt egy lány osztálytársam elfordult. Aztán ő lett a nagyszájú az osztályban. Engem mindig levegőnek nézett. Arra is emlékszem, hogy eleinte a többiekkel terveztünk egy mozizást. Ez a csaj direkt szervezett egy másikat amire csak engem nem hivott meg. Fogalmam nincs mi baja volt velem mert nem is ismert. Nem úgy voltam csendes, hogy egész nap egy szót nem szóltam. Csak mikor észrevettem, hogy mindenki ellenem fordult, onnantól kihez menjek oda szerinted? Nagyon magányos voltam. Szörnyű volt. A külsőm is àtlagos volt. Még amiatt sem piszkálhattak. De igen,magamat közösitettem ki. Te már csak tudod. :) Bírom az ilyen okoskodásokat amugy.
2021. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!