Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felelős vagyok-e, ha a billenő...

Felelős vagyok-e, ha a billenő garázskapum kárt okoz a garázsom elé parkoló szomszéd autójában?

Figyelt kérdés

Adott egy közvetlenül a ház előtti járdára nyíló garázs, amin motoros billenő kapu van. Aki nem ismerné, a szekcionált kapukkal ellentétben ez egyben nyílik fel, és a nyitási folyamat egy pontján nem elhanyagolahtó mértékben kilóg a járdára. Az utca viszonylag szűk, így az út szélén parkoló autók gyakran közel parkolnak a házakhoz, szóval abszolút előfordulhat, hogy egy túl közel parkoló autónak nekiütközik a kapu nyitás közben. A garázsból egyébként nincs ablak az utca felé, szóval nem látható, hogy áll-e valaki a garázs előtt, szóval a kaput belülről csak vakon lehet kinyitni.


Az egyik "kedves" szomszédünk többszöri jelzésünk ellenére is időről-időre a garázsunk elé parkolja az amúgy közepesen drága (~15 milliós) autóját. A helyzet innentől (egyelőre) elméleti, de felötlött bennem: mi történne, ha elénk áll, ráadásul túl közel, és én rányitom a kaput, ami sérülést okoz? Anyagilag felelősségre vonható lennék ezért? Minden alkalommal kívülről kéne nyitnom a garázst, hogy biztosan ne ütközzön neki semminek?


(A végleges megoldás természetesen a szekcionált kapura cserélés, ami tervben is van, de még egy darabig marad a jelenlegi helyzet.)



2023. szept. 12. 12:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nincs ablak az oké, de miért zavar ha kintről kell nyitni? Az pedig a másik hogy miközben ott jársz a garázsnál, mert oda ki kell menni hogy bemenj, biztos kilátni hogy mi áll ott.
2023. szept. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
96%
Én kiírnám,hogy kapu kifelé nyílik,és az ott parkoló autóknak ütközhet. Az esetleges kárért pedig felelősséget nem vállalsz.
2023. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Az utcafront felé kifelé nyiló kaput vagy más effélét nem lehet engedély nélkül kialakitani


Vagy beljebb kell tenend a kaput hogy ne lógjon ki mikor kinyitod, vagy olyan kaput kell felszerelni ami befelé nyilik, vagy esetleg egy teleszkóp kaput



Fura lenne ha a garázs ajtók kapuk kifelé nyilnának, és az ott éppen elhaladó gyalogost, kerékpárost, autót pofáncsapná:D

2023. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
13-asnak igaza van. De ha már egyszer szabálytalanul megépült, akkor annyi elvárható, hogy amíg nem lesz kicserélve, mindig kívülről nyisd, így látod, ha jön valaki.
2023. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha eléd áll, akkor úgysem tudsz kimenni, így nem is kell kinyitni a garázskaput.

Na, meg ha odamész, akkor azért látod, hogy áll-e ott valaki, és valószínűleg nem fog ez változni a következő pár másodpercben, amíg bemész és nyitod.

2023. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

A garázsba a házból megyek be hátulról, egybeépült a házzal. Ideális esetben reggel indulnék el, beülök az autóba, távirányítóval nyitom a kaput, kiállok, távirányítóval zárom a kaput, az utcán gyalog nem is járok. Külön kimenni körülnézni a bunkó szomszéd miatt elég nagy bosszúság.


"Vagy beljebb kell tenend a kaput hogy ne lógjon ki mikor kinyitod, vagy olyan kaput kell felszerelni ami befelé nyilik, vagy esetleg egy teleszkóp kaput"


Ahogy mondtam párszor, a megoldás a szekcionált garázskapu, ami nem nyílik a falsíkon kívülre, ez világos. :) A kérdés, hogy addig mi történhet, amíg ez nem valósul meg. Jelenleg egyébként ilyen van, ennyire nyílik az utcára:


[link]

2023. szept. 12. 13:13
 17/31 anonim ***** válasza:
73%

"addig mi történhet, amíg ez nem valósul meg"


Addig egy gyalogost is megüthet. Vagyis addig vállald azt a picike kényelmetlenséget, hogy kimész az utcára és kívülről nyitod.

2023. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
De áruld már el végre, hogy hogyan állsz ki, ha a kapu elé parkol a szomszéd. Erre nagyon kíváncsi vagyok.
2023. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

"De áruld már el végre, hogy hogyan állsz ki, ha a kapu elé parkol a szomszéd. Erre nagyon kíváncsi vagyok."


Őszintén nem értem mit nem értesz. Ha a garázskapu elé parkol, akkor nem tudok kiállni. Viszont ha nem megyek ki az utcára minden nyitás előtt, akkor csak azután tudom meg, hogy elém állt, hogy kinyitottam a kaput, mert bentről nem látszik. A garázsba az utca felé nyiló kaputól átellenes oldalon megyek be a házból, szóval alapesetben nem járok az utcán előtte.

2023. szept. 12. 13:24
 20/31 anonim ***** válasza:
55%

"alapesetben nem járok az utcán előtte."


Akkor mostmár fogsz...

2023. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!