Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felelős vagyok-e, ha a billenő...

Felelős vagyok-e, ha a billenő garázskapum kárt okoz a garázsom elé parkoló szomszéd autójában?

Figyelt kérdés

Adott egy közvetlenül a ház előtti járdára nyíló garázs, amin motoros billenő kapu van. Aki nem ismerné, a szekcionált kapukkal ellentétben ez egyben nyílik fel, és a nyitási folyamat egy pontján nem elhanyagolahtó mértékben kilóg a járdára. Az utca viszonylag szűk, így az út szélén parkoló autók gyakran közel parkolnak a házakhoz, szóval abszolút előfordulhat, hogy egy túl közel parkoló autónak nekiütközik a kapu nyitás közben. A garázsból egyébként nincs ablak az utca felé, szóval nem látható, hogy áll-e valaki a garázs előtt, szóval a kaput belülről csak vakon lehet kinyitni.


Az egyik "kedves" szomszédünk többszöri jelzésünk ellenére is időről-időre a garázsunk elé parkolja az amúgy közepesen drága (~15 milliós) autóját. A helyzet innentől (egyelőre) elméleti, de felötlött bennem: mi történne, ha elénk áll, ráadásul túl közel, és én rányitom a kaput, ami sérülést okoz? Anyagilag felelősségre vonható lennék ezért? Minden alkalommal kívülről kéne nyitnom a garázst, hogy biztosan ne ütközzön neki semminek?


(A végleges megoldás természetesen a szekcionált kapura cserélés, ami tervben is van, de még egy darabig marad a jelenlegi helyzet.)



2023. szept. 12. 12:01
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Kiteszed a kapura nagy betűkkel, hogy "parkolás csak saját felelősségre".

Illetve azt a táblát, hogy parkolni tilos, elszálíttathatod.


Ezzel véded magad. Viszont a kaput azért minél előbb cseréltesd, nehogy egy sétáló megsérüljön.

2023. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!