Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik a jobb, tulajdonosnak...

Melyik a jobb, tulajdonosnak vagy haszonélvezőnek lenni?

Figyelt kérdés
Van egy önkormányzati lakás, amely barátnőm anyjáé, de csak a barátnőm él ott. Több, mint egy éve vagyunk együtt, lassan oda szeretnék költözni hozzá. A szüleim kifizetnék a lakást, sőt fel is újíttatnák. A probléma ott kezdődik, hogy nem igazán tudunk megegyezni, hogy hogy legyen. Ugye a barátnőm anyja is szeretne nekünk ennyiben segíteni, hogy a miénk legyen a lakás, de a biztosra akar menni, hogy bármikor joga legyen neki és/vagy a barátnőmnek a lakáshoz. Az én szüleim is így vélekednek, hiszen ők meg anyagilag segítenének, több milliót beletesznek, de nem akarják azt, hogy pl. pár év múlva ha netán szétmennénk, akkor ennyi volt és bukták a pénzt. Mi lenne a legjobb megoldás? Párommal legyünk haszonélvezők, szülők tulajdonosok, vagy fordítva, esetleg egyik sem? Vagy csak én és a párom legyünk tulajdonosok/haszonélvezők?

2016. júl. 11. 19:54
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Igen. közben rájöttem, hogy lenni kell tulajnak.


Hát nem tudom, hátha meg tudják oldani valahogy.


Amúgy a szülők ismerik egymást régóta, mivel az én unokatesóm és barátnőm édestestvére évek óta együtt vannak, nem azzal van a baj, hogy nem bíznak egymásban, csak na...:)

2016. júl. 11. 20:37
 12/34 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyunk. Az ő anyja fizetné ki a mi pénzünkből stb., megbíznak egymásban meg minden, csak ők már nagyon előre gondolkodnak, hogy mi van ha... Az ő anyukája kifizeti, így ő lesz a tulajdonos, gondolom onnantól kezdve meg már ő dönti el, hogy ki mi legyen (és a megbeszéltek alapján menne tovább minden).
2016. júl. 11. 20:40
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem haszonélvezetről van szó, hanem a bérlő kedvezményes vásárlási jogáról. Úgy műxik, ahogy kérdező írta.

Hagyd már a haszonélvezetet, kérdező, a ti esetetekben ez teljesen fölösleges. Odaadják a pénzt a szüleid, írnak róla papírt, ha megvan a tulajdonjog, a felét megkapod te a pénz ellenében, a másik felét a barinőd ajándékba és kész. Ha szétmentek, majd eladjátok piaci áron és elfelezitek a lóvét, aztán mindenki kezd vele, amit tud. Gondolom, úgysem akarnátok tovább együtt lakni, ha összevesztek.

2016. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Most nem az a lényeg, hogy ki fizeti majd ki, ki veheti meg stb., hanem hogy majd ezután hogyan tovább. Mert ha kell odaadjuk neki a pénzt, hogy tessék itt van fizesd ki, vagy ha lehet csak simán beleegyezik és kifizetjük mi, ez most tök mindegy. A lényeg, hogy hogy osszák fel a tulajdon részeket, ki legyen tulajdonos vagy haszonélvező. Kinek mi lenne a jó/jobb, stb..
2016. júl. 11. 20:44
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Röviden:

Tulajdonos a legjobb!

Haszonélvező egy öreg bácsinak/néninek jó, aki odaíratta valakira a házát, és ott akar már meghalni.


Legjobb, ha kivásároljátok a lányt, aki azzal az összeggel beszáll a felújításba, és akkor 50-50% tulajdon jog, nem kell haszonélvezet sem.

2016. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy úgy lesz, ahogy az utolsó írta. Csak kihagytam egy nagyon fontos dolgot. Az ő anyukája a párjával albérletben élnek, és ő így arra is gondol, hogy ha a párjával összeveszne, akkor hova menne...De hát ez legyen a legkevesebb, míg nem találna helyet magának ott lehetne, ezt már majd megbeszéljük. Köszönöm mindenkinek! Ha valakinek van jobb ötlete, az nyugodtan leírhatja még. :)
2016. júl. 11. 20:48
 17/34 A kérdező kommentje:
Bocsánat, mire leírtam az utolsó utolsó előtti lett.
2016. júl. 11. 20:50
 18/34 anonim ***** válasza:
93%
A legtisztább, ha a lány és te felesben szálltok be, és a tulajdonjog is fele-fele arányban lesz. Nem kell ide semmilyen haszonélvezeti jog. Mint tulajdonos nem is engedném, hogy az anyósom legyen a haszonélvező. Szakítás után meg kipenderítene engem, mint tulajdonost. Ha meghal akkor lenne legközelebb közöm a saját lakásomhoz.
2016. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Ezt most nem nagyon értem, Hogyan működik ez a kivásárlás? Én kifizethetem nekik is a lakást vagy mi? És még a pénz is megmaradna, amit a lakásra fordítanánk? Kedves utolsó, bocsánat a tudatlanságomért, elmagyaráznád? :)
2016. júl. 11. 20:52
 20/34 A kérdező kommentje:
Ők sajnos anyagilag nem állnak úgy, hogy be tudnának szállni...:)
2016. júl. 11. 20:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!