Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik a jobb, tulajdonosnak...

Melyik a jobb, tulajdonosnak vagy haszonélvezőnek lenni?

Figyelt kérdés
Van egy önkormányzati lakás, amely barátnőm anyjáé, de csak a barátnőm él ott. Több, mint egy éve vagyunk együtt, lassan oda szeretnék költözni hozzá. A szüleim kifizetnék a lakást, sőt fel is újíttatnák. A probléma ott kezdődik, hogy nem igazán tudunk megegyezni, hogy hogy legyen. Ugye a barátnőm anyja is szeretne nekünk ennyiben segíteni, hogy a miénk legyen a lakás, de a biztosra akar menni, hogy bármikor joga legyen neki és/vagy a barátnőmnek a lakáshoz. Az én szüleim is így vélekednek, hiszen ők meg anyagilag segítenének, több milliót beletesznek, de nem akarják azt, hogy pl. pár év múlva ha netán szétmennénk, akkor ennyi volt és bukták a pénzt. Mi lenne a legjobb megoldás? Párommal legyünk haszonélvezők, szülők tulajdonosok, vagy fordítva, esetleg egyik sem? Vagy csak én és a párom legyünk tulajdonosok/haszonélvezők?

2016. júl. 11. 19:54
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Mármint mit, az egészet? Kellemetlenség nem lesz belőle, mivel unokatesóm barátnőm édestestvérével évek óta úgy élnek együtt, hogy anyósom anyjánál vannak, az a lakás is önkormányzati és most fogják kifizetni. Nem lesz belőle probléma csak azért mégis szülők...:)
2016. júl. 11. 23:07
 32/34 anonim ***** válasza:
62%
Te tudod....
2016. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

29: Igen.

De azért hadd keserítselek el avval az infóval, hogy rendszerint a szülő a haszonélvező, pont azért, hogy elküldhesse a gyereke párját, amikor már a gyereke azt szeretné. Hopp!:)

2016. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Nem lesz senki haszonélvező, megmondtam a barátnőmnek is ezt már. Az övé legyen és az enyém és kész, vagy akkor legyenek az én szüleim is haszonélvezők. Ezzel a kikötéssel nem fogok odaköltözni és a szüleim sem verik bele a pénzt, nem olyan sürgős ez a költözés még. Úgyhogy nekem nincs mitől tartanom, meg amúgy se... :)
2016. júl. 12. 20:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!