Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik a jobb, tulajdonosnak...

Melyik a jobb, tulajdonosnak vagy haszonélvezőnek lenni?

Figyelt kérdés
Van egy önkormányzati lakás, amely barátnőm anyjáé, de csak a barátnőm él ott. Több, mint egy éve vagyunk együtt, lassan oda szeretnék költözni hozzá. A szüleim kifizetnék a lakást, sőt fel is újíttatnák. A probléma ott kezdődik, hogy nem igazán tudunk megegyezni, hogy hogy legyen. Ugye a barátnőm anyja is szeretne nekünk ennyiben segíteni, hogy a miénk legyen a lakás, de a biztosra akar menni, hogy bármikor joga legyen neki és/vagy a barátnőmnek a lakáshoz. Az én szüleim is így vélekednek, hiszen ők meg anyagilag segítenének, több milliót beletesznek, de nem akarják azt, hogy pl. pár év múlva ha netán szétmennénk, akkor ennyi volt és bukták a pénzt. Mi lenne a legjobb megoldás? Párommal legyünk haszonélvezők, szülők tulajdonosok, vagy fordítva, esetleg egyik sem? Vagy csak én és a párom legyünk tulajdonosok/haszonélvezők?

2016. júl. 11. 19:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó vagyok. Szóval ki fizeti ki a lakást hm? Ha megkérlek írd le a konkrét (megközelítőleges) számokat, mert úgy sokkal könnyebb elmagyarázni. Ha jól értem, van egy önkormányzati lakás, amely bérlője a leendő anyósod. Neki van joga nyilvánvalóan megvásárolni az önkormányzattól, de az összeget a ti szüleid fizetik teljes egészében és még a felújítást is? Magyarán a lány családja nem ad semmit ugye? Ennek ellenére az anyós ragaszkodik hozzá, hogy beleszólása maradjon a lakáshoz? Jól értem?
2016. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Szerintem úgy lesz, hogy megbeszélem velük, hogy ne avatkozzanak ebbe bele így, ne legyen úgymond közük a lakáshoz, legyen csak az enyém meg a páromé és ők meg bízzanak meg bennünk. Az ő anyukája járuljon hozzá annyival, hogy nekünk adja, az én szüleim pedig annyival, hogy anyagilag ezt megoldják. 2 tulaj lesz én és a párom és kész. Szerintem így lesz. Az én szüleim is tudják így, hogy általam van közük a lakáshoz és az övé is. Talán ez a legjobb. :)
2016. júl. 11. 20:58
 23/34 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó voltam, bizony szerintem is így korrekt. :) Vagy ha nagyon nem akarnak belemenni, akkor vesznek a szüleid egy másikat, ami már csak a te neveden lesz.
2016. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Igen, jól érted, úgy van minden ahogyan leírtad. A pénzt odaadnánk az ő anyjának, hogy kifizesse. Fel kell még becsültetni, vagy hogy is van ez...Ezt most akarjuk, de olyan 1-1.5millióra tippelünk és a felújítás az meglenne 0.5-1millióból. :) Nem nagy újítások kellenek, egy-két dolog + bútor csere és kész. :)
2016. júl. 11. 21:02
 25/34 A kérdező kommentje:
Igen, csak az meg már úgy nagyon sokba kerülne. Én vidéken élek, itt még 1millió körül is lehet házat venni, de ő meg pesten él. Vidéken nem tudjuk elképzelni az életünk, munkalehetőség is alig van, szóval maradt pest. De hát az én szüleim se multimilliomosok vagy milliárdosak, kb. az összes pénzük rá is menne erre, szóval ennyivel tudnak támogatni. :)
2016. júl. 11. 21:04
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

14: A haszonélvezet nem tulajdoni rész.

A haszonélvezőnek nincsen tulajdoni joga.

A haszonélvezet arra jó biztosíték, hogy ha féltek egy olyan jövőbeni élethelyzettől, amikor valaki a lakást lakja, és ti elküldenétek, de ő nem akar menni, akkor ezt a helyzetet úgy könnyen meg lehet oldani, hogy a haszonélvező elküldi.

Ha nincs haszonélvező, a tulajdonosnak nincsen ilyen joga, ezért a mai magyar jog szerint az ilyen helyzetben pórul jár a tulajdonos.

2016. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
... tehát akár kiadni akarjátok, akár egy leendő bent lakó élettársat/családtagot elküldeni, akkor érdemes annak a számára haszonélvezetet venni, aki ebben segítségére lesz a tulajdonosnak.
2016. júl. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
74%
21-es, azért lesz a lányé a fele, mert a bérlő kb. ekkora kedvezménnyel veheti meg az önkormányzati lakást, a külső vevő meg piaci áron. A kérdező szülei szerinted hol tudnának Budapesten belül lakható kecót venni 3 milkából? Na ugye.
2016. júl. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Szóval ahhoz, hogy mindketten biztonságban érezzük magunkat és senki ne tudjon minket kirakni, elég az (és talán a legjobb megoldás), hogy mindketten tulajok leszünk? Ha meg ki szeretnénk adni, vagy hasonló, ahhoz kelleni fog majd egy haszonélvező, aki bárkit ki tud onnan rakni?
2016. júl. 11. 22:16
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt az ötletet felejtsd el ha nem akarsz magadnak kellemetlenségeket!
2016. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!