Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek edzeni? 19/l

Hogyan kezdjek edzeni? 19/l

Figyelt kérdés

175 cm és 50 kg vagyok. Szeretnék ezen változtatni,mert tényleg nagyon sovány vagyok. De nem tudom hogy is kezdjek hozzá. Elég nehezen jönnek rám a kilók, ez nyilván genetika,de ugye semmi se lehetetlen.

Nem tudom,hogy izmosodnom kéne vagy sok zsírt felszedni és aztán izmot pakolni magamra? Mert ha most elkezdek izmot felszedni akkor attól még nem leszek sokkal vastagabb nem? Tényleg ne nézzetek hülyének ezért légyszi. Nem nagyon értek hozzá.

Meg mit kéne edzenem és mennyit..heti 3x-4x? Itthon akartam saját testsúlyos edzéseket csinálni..meg van 4 kilogrammos súlyzóm valahol.

Meg mi a hatékonyabb ha külön van láb nap, has nap stb. vagy egy nap mindenre edzeni?

Azt tudom,hogy kalóriatöbbletbe kell,hogy legyek,de azt hogy számoljam ki mennyi kalóriára van szükségem..sokan szokták itt írni a kalórabázist de az ilyen oldalak sose pontosak. Legalább egy 4 oldalon utananéztem és mindegyiken eltért..van ahol elég sokkal.



2019. júl. 25. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Én is nagyon vékony voltam érettségi után 45 kg 166 centimhez.

A sok stressz is okozta. Aztán elkezdtem diákmunkázni és ott nagyon jól éreztem magam, már nem idegeskedtem semmin. Reggelire péksütit vettem, hol nagy vajas pogacsát,pizzát, kakaós kalácsot, fatörzset stb. Megettem 2 fajtát egy délelőtt alatt. Aztán normálisan ebédeltem mindig pontban délben. Aztán uzsiztam 4-5 körül, majd este is vacsoráztam szendót.

Egy hónap alatt 56kg-ra híztam. De nem lettem zsíros. Nem lett narancshéjam, csíkjaim se lettek, feszes maradtam.

Nem edzettem mellette csak néha-néha csináltam pár guggolást. Sokszor kimentem bicózni. Meg mindennap kutyát sétáltattam vagy 2 órán át.

Abba hagytam a péksütizést, egy hónap múlva mert egészségtelen a súlyomat tartottam sokáig kb. Még vagy fél évig. Aztán költözés, párkapcsolat, tovább tanulási stressz ért és 50 kg vagyok. Hát nem a legjobb, vékonynak érzem magam, de ez van.


Szóval azt javaslom egyél jó ízzel, többször egy nap, sportolj valamit ami örömet okoz és légy boldog!:)^^

2019. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Utána 10 év múlva olyan kövér leszel,mint az egyes :D
2019. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Jézusom nehogy hallgass az elsore😂🤦🏿‍♀️

Szóval 2g per tskg feherje ami fontos, elején lehet 1.7 is tapasztald ki, hogy neked mennyi kell.

Ne félj hogy vastag leszel, mivel az évekbe fog telni hogy felpakolj magadra egy kis izomtomeget.

Neten van fent csomó diéta és edzésterv válassz ki egyet és próbáld ki milyen, aztán alakítsd úgy az egészet ahogy neked tetszik.(nyilván egy bizonyos kereten belul😂) Tölts le valami kaloriaszamlalo appot pl yazio vagy myfitnesspal és mindig írd bele amit megeszel. Így nagyon könnyen számon tarthatod a taplalekbeviteled. Nem tudom még mit irjak😂 Ha van még valami kérdésed nyugodtan írj, szívesen valaszolok:)

2019. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!