Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el edzeni?

Hogyan kezdjek el edzeni?

Figyelt kérdés

Szép napot!


Segítségért fordulok hozzátok.Eldöntöttem ,hogy elszeretnék kezdeni edzeni.16 éves vagyok 190 cm és 73 kiló, van egy kis hasam de elhanyagolható.Eddig minden szabadidőmet a gép előtt töltöttem és most döbbentem rá ,hogy kezdeni szeretnék valamit az életemmel és erősebb szeretnék lenni.Soha nem sportoltam semmit ahol eddig mozogtam az a tesi óra volt


Szerintetek itthon edzek vagy már egyből teremben kezdjem?Van értelme saját testsúlyos edzéssel kezdenem itthon? Egyébként azok nem mennek annyira rosszul, fekvő 20-ig kényelmes, hasprés 50 után érződik, egyedül a guggolás az ami nehezen megy, 15 után már majd beszarok.Van itthon egy egykezes 10 kilós bővíthető tárcsás súlyzó is szóval azzal is tudnék valamit kezdeni.


Igazából 2 dolog miatt viszolygok a konditeremtől:

-Szerintem 15 perc múlva teljesen kifáradnék és hazajönnék

-nincs olyan haverom akivel lemehetnék és megmutatná a gyakorlatokat,rosszul végezni meg eléggé ciki és értelmetlen is.


És ha elkezdek terembe járni akkor teljes test átmozgatással kezdjem?És arra milyen gyakorlatokat ajánlotok?És mikor térjek át az egyes izomcsoportokra koncentrált edzésre értem ez alatt a bicepsz,mell,láb nap stb.Személyi edzőt nem szeretnék fogadni.Nem fogyni hanem izmosodni szeretnék.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 8. 16:31
 1/1 anonim ***** válasza:
ICF 5x5 edzésterv , és tömegnövelő étrend.
2018. márc. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!