Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak kardio napon,...

Mit csináljak kardio napon, ha fáj a térdem?

Figyelt kérdés

Tudnátok olyan kardio mozgást ajánlani, aminél nincs szükség a térdemre?


Ízületi gyulladásom volt gyerekkoromban, a jobb térdem károsodott. Picit sántítok. A protézis lenne az egyetlen megoldás, de kb ugyanitt lennék azzal is, ezért nem szeretném.


Cserébe imádok mozogni. Viszont minden kardio mozgás ki van lőve kb. Most hetente egyszer futni szoktam, és evyszer bringázni nagyon óvatosan, de érzem, hogy ebből nem bírnék többet.


Az evezőgép nem játszik, 15 percig bírom kb, utána a jobb lábam nem terhelhető.


Vicces, de egyedül a görkorit bírom sík terepen, viszont falun vagyunk, elég rosszak az utak.

Uszoda van a környéken, de nagyon kiesik, rendszeresen nem tudnék járni. Az elliptikus trénert tudom még hosszabban használni, de kéne még egy-két alternatíva.


Ti mit csinálnátok?

Tudtok olyan mozgást, ami nem terheli a térdet?


2019. júl. 25. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úszás
2019. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
+1 az uszásra
2019. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, az úszás tényleg jó, csak nem tudok rendzseresen járni, mert teljesen kiesik az uszoda, plusz állandóan le van zárva, oktatás, buli, stb.



///Amúgy nekem mákom van, de van aki térdsérüléssel nem tud úszni, mert van egy oldal irányù terhelés is - csak gondoltam, leírom, hátha hasznos lesz valakinek.///

2019. júl. 25. 18:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jah kérem, kifogás az mindig van.
2019. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!