Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot választhatnék,...

Milyen sportot választhatnék, ha csak egy picit szeretnék fogyni, formásodni?

Figyelt kérdés

Van rajtam pár (szó szerint pár: 2-3) kiló felesleg, és nem vagyok a legfittebb formámban.

Gondolkozok, hogy mit sportolhatnék.

Majdnem minden hétvégén járunk a párommal túrázni, jelenleg ennyi van meg.

Szeretnék olyan sportot találni, amihez nem kell feltétlenül futni, azt ugyanis a párom nem tud, de szeretünk együtt mozogni.

Régen bicajoztam napi szinten több km-t, akkor egész jó volt az alakom, és nagyon szerettem is csinálni, de most sajnos olyan helyen élek, ahol nem kivitelezhető (vagy életveszélyes főút, vagy hegyen kacskaringozó földes-kavicsos utak vannak).

Aztán elkezdtünk járni úszni, de sajnos a környéken egyetlen uszoda van, egyetlen kicsi medencével, így - bár élveztük - sokat nem ért, egyetlen egyszer se sikerült normálisan, megállás nélkül végigúszni egy hosszt...

Konditeremre nem fogunk annyi pénzt elverni, amennyit kérnek mindenhol, kész rablás, nekünk meg nem nő pénz a bőrünk alatt... Meg különben se akarjuk kigyúrni magunkat.

Csak olyasmi kéne, amitől egyszerűen fittebb lesz az ember, és jól érzi magát a bőrében.

Mi maradt? Mit tudnánk, vagy tudnék mozogni?


2019. aug. 6. 09:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

"egyetlen kicsi medencével, így - bár élveztük - sokat nem ért, egyetlen egyszer se sikerült normálisan, megállás nélkül végigúszni egy hosszt..."


Kicsi, de egy hossz se megy? Akkor mégsem kicsi.

Az úszás pedig jó dolog.

2019. aug. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 subrette ***** válasza:
100%

Bármi, amit szívesen csinálsz. Most nyáron tudsz szabad vízben is úszni, az ingyen van. + a szabadtéri kondiparkokban jól lehet edzeni.

#1-es: Valószínűleg nem azért nem sikerült egy hosszt végigúsznia, mert nem tud annyit úszni, hanem mert zsúfoltság van a medencében és kerülgetni kellett másokat.

2019. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem fogalmazott egyértelműen, úgyhogy ezt nem tudhatjuk. Járok én is úszni, van, hogy sokan vannak de akkor is megoldható.


Ha sokan vannak és nincs helyed akkor jön jól ha az ember tud pillangózni :D

2019. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 subrette ***** válasza:
62%

#3-as, ez tetszik. :-)

Ha nagyon nem tudok előzni, akkor víz alatt szoktam elúszni a majdnem egy helyben úszók alatt. Meglepődnek. De inkább korán megyek, amikor még majdnem üres a medence.

2019. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#1

"Kicsi, de egy hossz se megy? Akkor mégsem kicsi."

Nem nem megy, hanem tömegnyomor van benne, és kerülgetni kell egymást. :) Ráadásul mivel gyerekmedence sincs, a kicsik is ott pancsolnak.


#2

Szabad víz meg kondipark nem igazán van nálunk, ez csak egy kis falu, az uszodába is egy órát utazni kellett. :D

2019. aug. 6. 09:46
 6/20 A kérdező kommentje:
Ja, és szívesen a túrázást, bringázást és a futást csinálom igazából, de egyik már így is megy, a másik kettő pedig kilőve sajnos. (bringázni még néha szoktunk, de az hétvégi program, felpakolunk mindent a kocsira, elmegyünk valahova, és ott tudunk menni egy kört, hétköznap estékbe ez nem fér bele..)
2019. aug. 6. 09:47
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Hát ez van. Akkor fogadd el. Nem sportoltok. Sajnos ez van.
2019. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Inkabb hagyd a fenébe, ha ennyi kifogásod van
2019. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Hát kifogás az mindig akad...
2019. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

De melyik "kifogás" ezek közül? Komolyan, mit kéne csinálnom? Új medret ásni a Dunának, hogy közelebb legyen, és tudjak benne úszni? Vagy mi? Komolyan kérdezem. :D

Direkt ezért írtam ki a kérdést, mert 4 dolog van kizárva nálam különböző okokból, azt hittem ezeken kívül létezik más alternatíva.

Meg komolyan érdekel, hogy ezek közül melyik megoldható szerintetek? Mármint a "kifogásokra" van megoldás szerintetek?

2019. aug. 6. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!