Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sport nélkül lehet-e fogyni?

Sport nélkül lehet-e fogyni?

Figyelt kérdés

(Elég sok mindent takar a kérdésem, amit most le is írok, úgyhogy nem, nem csak arról van szó, hogy nincs kedvem mozogni. Lehet, hogy ez most egy jó hosszú önsajnáltatásnak fog tűnni, ezesetben bocsánat előre is, nem ez a célom, de szinte végső esetben írok ide.)


21 éves lány vagyok, 173 cm és jelenleg 77 kg.

3 hónap rendszeres (heti 5 nap, kezdetben 30, később 40-45 perc) mozgás után úgy érzem, hogy feladom. Fogyás céljából kezdtem el sportolni (szobabicaj, kocogás és otthoni torna), fogytam is egy keveset (habár többet vártam ennyi idő alatt, és ez is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ennyire demotivált lettem) úgy érzem, hogy elhagytam magam és nincs erőm tovább csinálni. De fizikailag sem érzem már magam jól, a kocogást kénytelen voltam abbahagyni, mert annyira elkezdett fájni a csípőm, hogy már csak vonszoltam magam, annyira fájt, aztán már nem is ment. Persze, fájt már egy idő után amúgy is, de akkor csak épp a végére kezdett el egy kicsit, és úgy gondoltam, hogy 45 perc futás után ez azért nem meglepő. Viszont mikor legutoljára voltam, 15 percet bírtam, akkor már annyira rossz volt, hogy csoda hogy haza tudtam sétálni.

Egy kisvárosban lakok, sajnos gyakorlatilag semmennyi sportolási lehetőséggel. Van egy kisebb edzőterem, de arra meg nem tudnám rászánni magam szerintem soha. Talán még ha vékony lennék, akkor sem. Nincsen semennyi önbizalmam.

Az étrendemre természetesen figyelek kezdettől fogva, sok mindent elhagytam az étkezéseimből, számolom a kalóriákat és mindenből az egészségesebb változatot keresem. Napi 1200-1400 kalóriát eszek, próbálok minél több vizet inni. Azonban ennek ellenére sem kezdett el úgy működni az emésztésem, meg az anyagcserém, ahogy kellene, ahogy egészséges lenne, és emiatt is már nagyon kétségbeesett és szomorú vagyok. (Erre is szintén kipróbáltam már mindent, szerintem az összes létező házi gyógymódot, a gyógyszereket szeretném elkerülni)

Állandóan azt lehet mindenhol olvasni, hogyha az ember elkezd mozogni, egészségesebben élni, akkor jobban is fogja érezni magát, jól fog működni az anyagcseréje, az emésztése, és ezáltal egészséges is lesz, boldogabb lesz, és még a kilók is olvadni fognak róla. És itt vagyok én, aki se lelkileg, se fizikailag nincs jól, és semmi lelkesedése sincs. Tudom, lehet azt mondjátok, hogy csak 3 hónap, de tényleg most jutottam el arra a pontra, hogy semmi nem akar összejönni, és szenvedés ez az egész.


Az étrenddel nincs bajom egyébként, azt tudom tartani, szóval itt kanyarodnék vissza az eredeti kérdéshez: lehet mozgás nélkül fogyni? Ha ezentúl nem sportolok, de ugyanúgy figyelek az étkezésekre, megfelelő folyadékmennyiség mellett?



2019. jún. 18. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kevesebb kcal-t viszel be mint amennyit elhasználsz a nap folyamán akkor fogyhatsz . De a helyedben megnézetném magam egy dokival , lehet valamiféle anyagcsere problémád van .
2019. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

21 évesen elvileg pörögnie kéne ezerrel az anyagcserédnek - úgyh ha nem valami hormonális dolog áll a háttérben, akkor meg kéne nézni h miket eszel. Az is lehet ok, hogy nagyon visszavágtad a kalóriákat.

A futást jó h elhagytad, pláne, ha fáj - de sztem amúgy is bringáznod kellene, sokkal ízületkímélőbb.

Amit én tennék a helyedben:


-emelnék a kalórián és megnézném, mit eszem

-bringáznék (nem szobabringán, hanem rendesen - sokkal klasszabb, izgisebb, a menetszél hűt ebben a genyó melegben :) )

- ha lehet, keresnék magamnak motivációesés elleni edzéstársat (tudjátok egymást húzni)

-ha nincs társ, zenével edzenék

-hagynám ezeket a végetnemérő szobabringázásokat és intervallum edzést csinálnék azon is : sokkal hamarabb végzel, sokkal jobban kifáradsz, sokkal több energiát felhasználsz és a hatása edzés után is kitart (olvass utána!)

-nem tudom, mit takar ez az otthoni tornázás, de azt is hatékonyabbá tenném. Vennék kézisúlyzót (bicepsz, tricepsz, váll stb gyakorlatokra), lehetőleg tárcsás-szerelhetőt. Akkor akkora súllyal csinálod mindig, amekkora kell és bírod. Nehezítenék az edzésen: nem csak Cindy Crawfordos dolgokkal érdemes edzeni, vagy mondom úgy: azzal _nem_ érdemes :D hanem nehezíteni kell a feladatokon. Ha terembe nem szeretnél járni, akkor nézz után a fegyencedzésnek (ne riasszon el a neve) - csak arról szól, hogy a saját testsúlyoddal hogyan tudod a tested izmait egyre nehezebb feladatok elé állítani.

-Ne feledd, hogy minél izmosabb leszel, annál jobban fogysz: sok izom sok energiát emészt fel - gyorsabban fogysz. Ne félj az izmoktól, attól leszel szép formás. :)

-illetve: alszol, pihensz eleget? Tudod a három fő alappillér az evés-edzés-pihenés. Ha valamelyik hibádzik, akkor nem lesz - vagy nem olyan lesz a fejlődésed sem.


Sok sikert és ne add fel!!!

2019. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#2 Az edzéseket egyébként eddig is zenével csináltam, de már így is annyira monoton, plusz most már érzem azt is, hogy nyár van, és ömlik rólam a víz is.:D

A kajámat rendelni szoktam, csak ilyen fitness menüket.

Otthoni tornázásnak pedig youtubeon szoktam keresgélni videókat, általában innen:

[link]

Az alvás viszont biztos vagyok benne, hogy kevés, olyan 5-6 órákat alszok. Sajnos 4-kor kelek, és hiába próbálok korán menni aludni, az embereket akikkel együtt élek ez nem igazán érdekli.

2019. jún. 19. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!