Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fájós térddel sportolhatok?...

Fájós térddel sportolhatok? Mire kell odafigyelnem? (Kis súlyzós edzés, torna, kocogás, ugrókötél, ilyesmik)

Figyelt kérdés

Nagyjából ezeket a mozgásformákat néztem ki, amik fent olvashatók.

Viszont a térdeim elég rosszak, gyakran fájnak (télen folyamatosan, de megfájdulnak akkor is, ha sokat ülök széken, vagy régen pl sulis tornaórán is mindig fájt). Nem vagyok túlsúlyos, semmi egyéb bajom nincs.

Kicsit tartok tőle, nem tenném tönkre a térdeim, ha elkezdenék rendszeresen sportolni? Főleg hogy gondolkozok hogy csinálnék pl. kis súllyal guggolásokat, kitöréseket, hasonlókat.

Az ilyen porcvédő szerek meg térdszorítók segítenek? Vagy mi mást tehetnék, hogy ne ártson?


2019. aug. 9. 10:19
 1/1 anonim válasza:

Én valamikor fájós térddel karatéztam. Csak az edzésen kívül fájt. A bemelegítéstől elmúlt. Én legalább tudom az okát. Te is derítsd ki! Nem hiszem, hogy egyforma a térdünk.

Hosszan melegíts be és tudd hol a határ!

Valamikor megfájdult a vádlim, 2 hónap szünetet kellett tartanom.

2019. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!