Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdő sportot kezdjek...

Milyen küzdő sportot kezdjek el? (önvédelem szempotnjából)

Figyelt kérdés

15 éves vagyok bp egy elég szar környékén lakom és egy elég szar suliba fogok menni. Ezen akörnyéken sok a kötekedős ember. Elakarok kezdeni valamilyen küzdő sportot. De nem tudom mit.

Gondolkozam a:

krav maga-án, aikido-n, judon, ninjutsun. A krav mag-át már probáltam de nem jött be anyira de az az edzés minösége milyatt volt.(n)


Segitsetek légyszi elég fontos.

Normális válaszokat kérek.


2010. júl. 12. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy legjobb stílus,mindegyikkel megtudod védeni magad,ha kellő bedobással edzel és elszánt vagy!Én 6 évig wing tsun-oztam de ráment rengeteg pénzem.Nagyon drágák az edzések.Krav maga szerintem nagyon jó,de ha neked nem jött be akkor hagyjad!Járj utána melyiknek mennyi a havi díjja,nézz bele az edzésekbe,és akkor megtalálod a megfelelőt!
2010. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ?NÉV? válasza:
nemkell ide sport, hodj magadnál viperát vagy sokkolót
2010. júl. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A legjobb kezdésnek a box.Megtanítják az alapokat,ütések,elmozgások,ritmusérzék,lábmunka.

Ha anyagilag bírod járhatsz mellette defendozni is.

A box 6-8000/hó a defendo 8-13000/hó.

De ha killer akarsz lenni akkor box és mellette brazil jiujicu.

2010. júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mi volt a gond a kravval?


mindenesetre az aikido, meg a ninjutsu szart se ér. a judo az okés, az kemény küzdősport, de hogy önvédelemre mennyire alkalmas... az kérdéses. viszont a judo-s ismerőseim elég kemény arcok, szal az annyira nem rossz...

2010. júl. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

járjál bringával.

amúgy mindegy mit edzzel, csak legyen benne harc. bár ilyen rövid idő alatt ne várj csodát, pláne ne több ember ellen

2010. júl. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
minden küzdősport és harcművészet lehet hatékony, aki azt mondja hogy nem, akkor az kössön egy aikidosba, és meglátja, hogy egy jó aikidos elég könnyen el tudja törni bárki kezét.... Én pl capoeirázom, és nem egyszer összemértem magam más küzdősportolókkal.... higyjétek el, meg tudtam őket lepni ;) szóval mindegy mit kezdesz el, nem az eszköz számít, amit önvédelemre akarsz használni, hanem az hogy te mennyire vagy lelkes és elszánt.
2010. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Abonyi válasza:
Én KUDO DAj jOKO-ztam szerintem nagyon jó.Asszem pesten is oktatnak.Box még talán ..csak azzal az a baj ha elversz egy gyereket és tudják hogy boxolsz azért büntetnek.PL:SZerintem vegyél egy box zsákot és egyfolytába gyakorold az ütéseket,,de izomból,egy idő után jó leszel.Ha bunyóra kerül a sor csak azt csináld amit a boxzsákon.NE KÍMÉLD!!Verd szét a fejét.!!!!!!!!!
2010. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
ökölvívás csak hát nem érsz egy fabatkát sem 5 ember ellen amugy meg a verekedés a vérböl jön nem tanulni kell
2010. júl. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Öt ember ellen viperával meg bármien küzdősporttal nem érsz semmit:):D

Amúgy szerintem előbb ahogy mondták bokszolj tanulj alapokat,

Ha van kedved akk folytatod thaibox-al kickbox-xal:D Ezek nagyon durva harcművészetek és eléggé erősít is, meg hát elég jol tudod alkalmazni:)


Ice;)(15/f)

2010. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5 emberes támadástól nem kell tartani,csak ha "üzletember"vagy:).Ilyen esetekben,meg a környezet is számít,hamutartó,pezsgősüveg,slusszkulcs,mind fegyver és jól használható.Ha meg az egyik támadót brutálisan elintézed a többi elgondolkodik.
2010. júl. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!