Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelem:mire járjak?

Önvédelem:mire járjak?

Figyelt kérdés
14 éves fiú 168cm 60kg,mivel tudnám megvédeni magam?Wing tsun,krav maga stb.
2011. okt. 28. 16:07
 1/9 anonim válasza:
Ez valamelyest függ a beállítottságodtól..A legtöbb ismerősöm judo-t és a wing-tsun-t választotta.
2011. okt. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A wing tsun amúgy hatékony?
2011. okt. 28. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Én a capoeira + judo kombinációt javaslom!
2011. okt. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Az önvédelemre kihegyezett oktatások csak nagyon hosszú idő (akár 5-10év) után lesznek igazán hatékonyak. Könnyedén megtanítanak neked rengetek fogást, ütést trükköt stb, azonban ezeket éles szituációban, úgy, hogy a támadó nem hagyja magát kivitelezni nagyon nehéz. Pláne amikor pl krav magán kés és pisztoly elleni küzdelemre készítenek fel... (számomra kicsit abszurd, hogy a pisztollyal szemben vegyük fel a harcot, én a könyörgésen és az értékeim átadásán kívül mást nem nagyon tennék). A legfontosabb szerintem az alap ütések, védekezések, mozgások, és legfőképp a MAGABIZTOSSÁG elsajátítását tartom. Szóval a tanácsom: box, thai-box, akár karate (nem no kontaktos) pár évig. Utána, megfelelő alappal mehetsz egyéb érdekességet tanulni, mint pl jitsu, wing tsun, vagy bármilyen önvédelmi sport.
2011. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az előttem szóló számból vette ki szót nagyon igaza van'Ha gyorsan hatékonyan akarod az önvédelmet megtanulni

akkor box,kickbox,thaibox:D legtöbb 3 hónap után már elég hatékonyan megtanulhatod

miért jobb mint a sima önvédelem. Krav maga meg az ilyenek wingtshun (az én véleményem) mert box nem ara alapoz h az ellenfeled egy hülye bábú aki nem üt vissza és hagya magát dobálni hanem egy edzet ellenfél.

aki azt mondja h igen, de boxoló nem tud rúgni vagy egy kickboxos föld harcot fogásokat satöbbit igaza van de egy wingtshunos sem youtubén nézhetsz pár videot h mma ringben hogy elverick az ilyen önvédelmesek egy feszt

2011. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Igen, a wing-tsun hatékony, de azt valóban tudni kell, hogy a harcművészeti sportokhoz nem 1-2 év kell, jóval több.

Roppant technikás, de az a baj, hogy ha te nem vagy kellően harcias beállítottságú, akkor életed végéig csak technika marad. A való világ nem az edzőteremben kezdődik...

2011. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne azért kezdj bele egy harcművészetbe,hogy majd az de jó lesz neked "utcára".

Az utcára nem lehet felkészülni,a legjobb,ha szimplán a dumáddal el tudod kerülni a balhét.

Ha mégis van valami,de csak akkor,ha nagyon muszáj,akkor lehet ezeket használni,viszont akkor tényleg vészhelyzetnek kell lennie,mert elég sok olyan technika van,ami egy küzdősportban nincs,tehát nem egy állas,vagy egy jobb felütés,hanem ezeknél sokkal hatékonyabb és gyilkosabb módszerek.És ezeket olyakor elég 1x elereszteni...és vége.(tudom,egy jó kis állas is ölhet,de ezeket direkt arra találták ki,h. öljenek velük)

Szóval meg kell gondolni,mit,mikor,miért cselekszel.A balhék elkerüléséhez amúgy egy jó kiállás,kisugárzás,és egy jó duma is bőven elég olykor,és akkor nem kell gyilkolnod,vagy sérítened/sérülést szerezned sem.

Ezzel az írással nem a harcművészetek ellen hangolok senkit,félre ne értsétek,hisz miért tenném,nekem is az életem része...inkább azt próbálom vetíteni,hogy aki már úgy áll neki,hogy én ezzel majd utcán megvédem magam,annak általában szüksége is lesz rá,és ha olyan arcokkal hozza össze a sors,kezdőként nem biztos,hogy szerencsés kimenetele lesz a dolognak.

Le kell sz*rni a keménykedő csicskákat,az ilyen fenegyerek-szerencsétleneket,vagány utcakölyköket,nem törődni velük...én is ezt teszem...mert nincs szükségem balhéra...arról nem is beszélve,hogy egy komolyabb csetepaté miatt el is tilthatnak a "sporttól".

Tehát kezdd el bármelyiket nyugodtan,ami neked tetszik,nézz meg edzéseket,aztán utána válassz,és ne keresd a bajt,megtalál ő magától is,ha nagyon unatkozik;)

2011. okt. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat
2011. okt. 29. 09:12
 9/9 anonim ***** válasza:
10-28 16:45Abban igazad van, hogy a vagyon elleni támadások ellen jó módszer, ha átadod az értékeidet. De nem csak ezt akarhatja egy pisztolyos vagy késes támadó. tegyük fel egy fiatal csinos hölgyet megtámad késsel vagy pisztollyal egy elszán támadó akinek a célja elrángatni egy csendes helyre megerőszakolni, megkínozni és megölni a lányt. Beláthatód, hogy ezt se értékek átadásával, sem könyörgéssel nem tudod elhárítani. Tulajdonképpen, ha hagyja magát elrángatni egy csendes helyre már meg is halt. Ha egy elkövető el akar vinni valami csendes helyre ahol több időt szeretne tölteni velünk akkor ott cselekedni kell. Szóval a harcművészetek és az ebből merítő dolgok ezért foglalkoznak fegyver elleni védekezéssel.
2011. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!