Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Személyi edzés funkcionális...

Személyi edzés funkcionális edzéssel?

Figyelt kérdés

Létezik olyan, hogy valaki személyi edzőként nem vagy csak nagyon kis arányban használ az edzésein kondigépeket?


Középiskolában szereztem egy OKJ sportedző (kajak-kenu) képesítést, viszont azzal a sportággal inkább felhagyok, inkább a karatéra koncentrálok, ahol vannak eredményeim. Ebben a sportban még el kéne töltenem egy jó 10-15 évet még, hogy mesteri szintre jussak, úgyhogy ha karate edző lennék egyszer, az nem most lenne. Mellette most kezdtem crossfitezni, hogy megtanuljam a sújemelő technikákat, valamint hogy a karatéhoz kicsit jobb kondiba legyek.


Személyi edző szeretnék lenni, de mivel az én sportágaimban nem edzünk gépekkel, így a testépítéshez nem sokat konyítok. Szívesebben foglalkoznék inkább olyanokkal, akik életmódot szeretnének váltani, egyszerűen csak mozogni vagy sportolók képességfejlesztésével.


A crossfit is szóbajöhetne, hogy egyszer azt oktassam, de még csak most kezdtem el. Mivel ez a sport hivatalosan nincs is bejegyezve, mint sportág, ilyen OKJ-s edzői tanfolyam nincs is, csak ilyen okleveles 2 napos kurzusokat találtam, ami nekem elég nagy lehúzásnak tűnik. Egyáltalán milyen papír szükséges ahhoz, hogy valaki ezzel foglalkozhasson?



20/L



2019. aug. 10. 21:24
 1/2 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett:


Nem "crossfit személyi edző" lennék, csupán átvennék sok olyan jellegű gyakorlatot, amit ott alkalmaznak, de emellett használnék fekvenyomópadot, haspadot, stb.

2019. aug. 10. 21:27
 2/2 A kérdező kommentje:
+proprioceptív tréninget is tartaném
2019. aug. 10. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!