Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáj a lábam 200m futás...

Miért fáj a lábam 200m futás után? Csont/ izom probléma vagy aszfalt?

Figyelt kérdés

Aszfalton futok kb 4x egy héten 1,5 hónapja , összesen ált. 1-2 km és 200 sprint. Megérezte a lábam máskor is főleg mikor kezdtem, de beszereztem egy jobb cipőt, azóta ezzel nem volt probléma. Előző nap többet is sikerült egybe lefutni mint korábban. Ma viszont 200 méter után úgy elkezdett sajogni, hogy haza kellett jönnöm és a fogamat szorítottam, kenegettem stb biztos tudjátok milyen ez. Nem tudom mennyit számít de annyi különösebb volt hogy reggel sétáltam megyeszékhelyen 8 km-t.

Nem tudom továbbá hogy az aszfalt mennyire árt, arra gondoltam jó cipővel nem annyira gáz, és sok futós és városit látni így.



2019. aug. 13. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rossz futótechnika, csonthártyagyulladás. Kezdők betegsége. Próbálj arra figyelni, ne "csapkodd" a lábaidat a betonhoz.
2019. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami, mikor jobban figyeltem ütemre stb, kevésbé volt, nem tudom csak ennyi lenne-e. Magnézium vagy vagy valami hiány lehet?
2019. aug. 13. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet magnézium hiány is az oka, de a rossz technika is, illetve a cipő is lehet rossz. Elég rugalmas kimondott futásra való cipőre van szükséged ahhoz hogy ne fájjon ennyire a lábad. Aztán persze az aszfalton futás sem a legjobb az a térdet tudja kegyetlen módon kikészíteni. Inkább menj olyan helyre ahol puha talajon fogsz tudni futni, földes út, salakpálya ha van erre lehetőség. Kavicsos részt inkább ne mert ott könnyen lehet esni.
2019. aug. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A cipő nem kellene hogy gond legyen, direkt erre e célra vettem puha, kényelmes de vastag talpú kifejezetten futócipőt. A technikámban biztos van jó pár hiba, és tudom az aszfalt sem segít. A föld út ahol tudtam menni eléggé mélyen sáros, és benőtte rendesen a gaz az esős időjárás miatt.. Füves foci pályánk ami szabad, tele van gödrökkel, össze vissza botlik a lábam azon a területen, a rendes foci pályán meg mennek az edzések, ifi, általános u mit tudom én, felnőttek járnak hobbi szinten stb. Valamit este szeretek menni de 7 körül zárnak, de ha ez így marad, muszáj lesz oda mennem.

Egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 14. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!