Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyokushin karate + Aikido. Mi...

Kyokushin karate + Aikido. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mik lennének a kombináció előnyei és hátrányai? Egyszerre a kettőt vagy jobb az előbb az egyiket elkezdeni és csak később kezdeni a másikat?

2019. aug. 29. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettő csak mozgás hobbi elavult akar a shaolin stb Maszív testes esetleg box tudású ellenf3l támadó lekongat ezekből egy osztagot . Thai box kick box ezek mellet kevert stílusok nagasu do kempo jobb .
2019. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem azért nem lenne jó együtt csinálni őket mert teljesen ellentétes a stílusok filozófiája, a hozzáállás a küzdelemhez. Engem egy idő után a karateedzésen biztos hátráltatna az aikido lágyabb, erőt elvezető forgása, fordítva meg a karatés keménység, az előretörés és az ellenfél ledarálása okozna zavart a fejemben.
2019. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagasu de kempo itt nincs. Kick-box és Thai box edző van csak hallottam, hogy egy kókler. Egy dagadt aki csak lehúzza az embereket.
2019. aug. 29. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Eleve nincs erő elvezetés még a60kgos embereknel sem valósul meg egymást verik dulakodnak stb . A keleti retro ezert tré . Francia box krav maga oké . Keresni kel sok helyen lehet utazni kell .
2019. aug. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 stellaz ***** válasza:

Aikido az harcművészet, de ezt vedd szó szerint. Inkább művészet, mint sport. Gyakorlatilag nincs benne támadó technika, nincs benne full contact küzdelem, sőt semmilyen küzdelem sincs benne. A technikáinak meg van valami hagyományos alapja, meg filozófiája, de küzdelemben jórészt használhatatlanok. Jól hangzik, hogy elvezeted az ellenfél energiáját, de egyrészt nem csinálod meg élesben, másrészt egy csípő dobást, vagy egy lábsöprést, fojtást hova akarsz elvezetni?

Megtanít esni, gurulni, ad egy mozgás kultúrát, alacsony a sérülés veszély. Ezek az előnyei. Felnőttként kezdőknek pont jó lehet ezek miatt. A fentebbiek pedig a hátrányai.

2019. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pusztakezes stílusnak savate, mellé kiegészítésképpen kali/eskrima, esetleg scherma (olasz késharc).
2019. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Wudang kungfu
2019. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gromo ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen kombináció. Nekem volt egy tanítványom, aki már fekete öves karatésként kezdett el aikidozni. Remekül haladt, de nem titkolta, hogy nem ebben az ágazatban kíván magas fokozatot elérni. 4 vagy 5 évig járt hozzám (karate mellett), majd amikor úgy gondolta, hogy megtanulta azt, amire neki szüksége volt, abbahagyta, s tovább karatézott. Egy közös bemutatón láttam később, nagyon ügyesen ötvözte a két teljesen eltérő módszert( harcművészetet), támadásra a karate, védekezésre, dobásra, levitelre az aikido technikáit alkalmazva.
2019. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!