Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes elkezdenem az íjászatot?

Érdemes elkezdenem az íjászatot?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, telt testalkattal, de 6 év kézilabdával a hátam mögött. A kézit abbahagytam, már nem fér bele az életembe a heti 5 edzés és a hétvégi meccsek. Az íjászatot még sosem próbáltam de érdekel. Érdemes ennyi idősen elkezdenem? A helyi íjászklub oldalán vagy kisgyerekekről látok képeket vagy 35-40+-os korosztályról. Nem méznének rám furcsán ha odaállítok teljesen kezdő lányként hogy csókl'om íjászkodni szeretnék? Egyáltalán hogy megy ez? Hogy néz ki egy edzés? Mennyire költséges sport? Mesélnétek kicsit róla?

2019. szept. 2. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdő felszerelés kb 20-25eFt. Ez már teljesen használható íj és pár nyilvessző. Céltábla kb 15 ha kell de az íjjászklubban az úgyis van. Menj oda és nézd meg. Általában lövöldözgetnek, viszonylag jó a hangulat.
2019. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az íjászat olyan mint a súlyzós edzés. Ha az izomzatodhoz megfelelő fontos íjjal próbálkozol és onnan mész szépen fölfelé, akkor nem fogsz sérülni. Nem szabad nagy súlyokkal kezdeni mert csak meghúzod a hátad, a fő hogy a beállás jó legyen.



Az alap költség mellé jön még egy többé kevésbé állandó vessző igény mert megtörik/leesik a hegy/sérül a toll stb.


A legtöbb HEMA hely nem várja el hogy full harci díszben essenek be a kezdők. Én pl vívni járok, és majd karácsonyra kapok kardot, kesztyűt meg maszkot...és fél évig mindenféle cucc nélkül eddig minden oké volt. 😊

Az íjászkodásra is csak úgy minden nélkül állítottam oda anno.


Ha tudod mit veszel, mi az ami neked kényelmes, meg már tudod hogy neked való az íjászat majd akkor ruházz be.


Valszeg a felnőtt csoportba leszel osztva, gyerekek csak azért vannak külön hogy a biztonságban legyenek.

2019. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Menj el egy közeli egyesületbe! Általában van gyakorló felszerelès, ès pár alkalom után kiderül, hogy tetszik-e.
2019. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!