Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nevetnek egyesek ha a...

Miért nevetnek egyesek ha a sakkot sportnak nevezem?

Figyelt kérdés
Logikai játék, egyben sportág is

2019. szept. 3. 12:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%

"Én plkeményen e-sportolok. Minden délután odaülök a gépelé és nyomatom a Lol-t,Wow-ot Rénbószixet stb. Minden nap jobb sportoló leszek. Már olimpiákon is bevezetik"

Hogy te otthon játszogatsz, az annyira nem e-sport, mint amennyire nem lesz senkiből focista attól ha otthon unalmában rugdossa a kertben a bőrt.

2019. szept. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
97%

"Amiben nem izzadsz, az nem sport."

Például a céllövészet sem?

2019. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

"Amiben nem izzadsz, az nem sport"

Ha valaki nagyon izzadós, akkor ő pedig egész életében sportol? :D

2019. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként három csoportra szoktam osztani a sportokat, de lehetnek átfedések: fizikai, ügyességi, és szellemi sportok. Például nagyrészt fizikai a síkfutás, ügyességi a golf, szellemi meg mondjuk a sakk. (A snooker pl. egyszerre ügyességi és szellemi.)
2019. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
28%

Céllövészet? Hát, kb mint a darts.


A koronglövész számok mások, azokban van dinamizmus.

2019. szept. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ennyi erővel a pókerezés is sport.
2019. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
2019. szept. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Józan ész: amikor az orvos azt mondja, sportolj többet, nem arra gondol, hogy sakkozz, vagy vezess autót, hanem arra, hogy mozgáshiánya van a szervezetednek.


Ugyanakkor sport az elmesport és az e-sport, a motor sport is, de bizony, a köznyelven az elmesport és a sport között van különbség. C'est la vie. Tudom, nagyon NEHÉZ elfogadni (miközben a másikról írod, hogy nem elég toleráns), hogy néhányan az intenzív testmozgásra gondolnak, amikor sportról van szó.

2019. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Háttértörténet:

A tornatanár kérdezte ki mit sportol, én a sakkot mondtam. Erre nevetett a tanár.

Ugyan nem fizikai, hanem szellemi sport ( [link] ),

de testnevelő tanárként tisztában lehetne a sport fogalmával.

2019. szept. 3. 17:33
 20/30 anonim ***** válasza:
84%

Félreértetted kérdező. A testnevelő tanár a testet neveli (edzi). Ő arra volt kíváncsi, hogy a tested kap e- fizikai edzést. Arra nem volt kíváncsi, a szellemed kap-e. Egy dolog, hogy felhomályosíthatott volna, de az adott helyzetben a kérdés egyértelmű volt, de te nem arra válaszoltál.


Viták, sőt öldöklések is származtak már félreértésekből. Félreértés pedig abból származik, hogy vagy nem figyelünk vagy más az ismeretünk az adott dologról. ÉS innentől már intelligenciaszint kérdése, hogyan folytatódik.

2019. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!