Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha futásban 2 km-en akarok...

Ha futásban 2 km-en akarok fejlődni, akkor csak 2 km-eket fussak, vagy hosszabb távokat is?

Figyelt kérdés

2019. szept. 3. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hosszabbakat is
2019. szept. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Próbáld ki a sprintet. 200m sprint,200 m séta. Ezt ismételgesd és marha jó leszek 2km-en
2019. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*leszel
2019. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz, hogy 2 km-es szakaszon időben szeretnél fejlődni, akkor érdemes néha intervallozni. Az általában javít a tempón. Pl: futsz egy percet kényelmesen, majd félpercet lendületesen. Ezt váltogathatod. Vannak jó intervall appok. De másképp is belőheted. Ha pályán futsz, akkor pl az egyeneseket lendületesen, a kanyarokat lassabban.
2019. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyorsuláshoz interval
2019. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2019. szept. 3. 22:18
 7/9 A kérdező kommentje:
De,azért még jöhetnek a válaszok :D
2019. szept. 4. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Amiket eddig válaszoltak részigazságok. Ha komolyan fejlődni akarsz 2 km-en, akkor egyaránt szükség van alapozási célból hosszú (akár 10 km) egyenletes futásokra, és többféle résztávra, illetve váltott tempójú futásra (plusz dombozás is segíthet, ha van rá lehetőséged).
2019. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Choler válasza:

Nekem az idő rövidítéséhez vagy a táv növeléséhez egyaránt ugyanaz jött be.

Két dolgot váltogattam:

- Az egyik az intervallum futás.Kellemes tempóban futok egy percet,ezután sprintre váltok ameddig bírom.Majd ha kifulladtam,akkor séta amíg a szívverés és légzés normális lesz.Akkor megint laza futás.Ezt fél óráig csinálom.

- A másik a maximális táv futása a szokott tempóban,de időnként meghúzom jobban.

Nekem mindig kell egy zenei track lista amit hallgatok futás közben.Amik inspirálnak. ;-)

2019. szept. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!