Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valakinek sikerült így áttérni...

Valakinek sikerült így áttérni sportos életmódra?

Figyelt kérdés
Úgy hogy világ életébe lusta henyélős volt, és nem igazán vonzódott semmilyen sporthoz?
2019. szept. 4. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igen - igaz, én mindig szerettem a sportot, csak épp lusta voltam csinálni. Pedig focizni, kosarazni tudtam úgy, mint akárki más, bicajozni is szerettem, csak épp magamtól nem álltam neki ezeknek. Ha viszont úgy alakult, akkor sportolva is jól éreztem magam. Ez volt mondjuk középiskola végéig. Egyetem, aztán főleg meló mellett eltűnt a mozgás az életemből.


Aztán 35 évesen és 115 kilósan feltettem magamnak a kérdést, hogy meddig akarok még a gyerekeimnek rendelkezésre állni, úgy döntöttem, hogy még látni akarom az unokáimat is felnőni, úgyhogy sportolni kezdtem. A fiam cselgáncsozott, az oda járó apukákból is összeállt egy kezdő csoport, ott ragadtam. Egy év cselgáncs után elkezdtem futni is, ez kitart már 5 éve. Közben a 115 kilóm lement 90-re, aztán visszament 100-ig, mikor a futást kihagytam, most megint megy lefelé, olyan 96 körül vagyok épp.


A legjobb, hogy a kaján nem változtattam, azt és annyit eszek, ami és amennyi jól esik. Nincs kalóriaszámlálás, van sör, van tészta, van kenyér, van hús, zöldség, hal, édesség... Mindig lehet többet, vagy intenzívebben mozogva még egy kicsit több kalóriát égetni! :)


Heti 2-3 futás (40-45 perc, néha 1 óra), és 2 cselgáncs. Ez 40 fölött már elég sportos életmód, nem?


Az nem mentség, hogy nem vonzódsz egy sporthoz sem. Az egészségedért tenni kell - ha nem is a pillanatnyi egészségi állapotodért, akkor a 20-30-40 év múlva esedékes állapotért. Persze amikor elkezded (az állandó izomfájdalom mellett) lesz egy gyors súlyvesztés, és már egy hónap alatt is látványosan javul az állóképességed. Pár hónap után lötyögni kezdenek a ruhák és egyre többen jegyzik meg, hogy jobban nézel ki. Egy év után, aki régen látott az aggódva kérdi, hogy nincs-e valami baj (értsd, nem-e a rák zabálja le a súlyt a csontjaidról)... Ezekért az elismerésekért is érdemes csinálni, de a sporttal töltött időd többszörösen megtérül.

2019. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mikor legutoljára volt olyan ambícióm hogy elkezdjek mozogni 2 napig tartott. Évekkel ezelőtt vettem egy egy edzés bérletet. Egy alkalommal voltam. Sajnos tudom hogy ha újra bele kezdenék bármibe akkor ugyan ez lenne. Ha csak nem találnék valami plusz motiváló erőt amit eddig nem sikerült...
2019. szept. 4. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 30 fölött kezdtem el és véglegesen sosem álltam át. 1-2 hónapos periódusaim vannak, amikor tényleg nyomom és hetente 3x elég intenzíven edzek. Az evéssel szerencsére nincs gond, a lusta időszakokban is kerülöm a kalóriadús, egészségtelen dolgokat, de a mozgást tekintve nem leszek már sportember.
2019. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A cukorbetegség miatt levágott láb, ekcémás bőr, és vak szem baromira nem szexi!


Segítettem?

2019. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

@14:55


Nem.

2019. szept. 4. 14:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, sokunknak sikerült. Válassz magadnak valamilyen sportot ami kicsit is érdekel, és kitartással nagyon jó eredményeket lehet elérni. Gondolj bele, pl. aki elkezd úszni, az első alkalommal a tüdejét kiköpi mire eléri a medence végét, ha egyáltalán eléri. Ha rendszeresen lejár úszni, egy idő után semmilyen megterhelést nem jelent neki egyhuzambam leúszni 3 km-t. Ha valaki eléri bármilyen sportban azt hogy már nem megterhelő számára hanem rutin és sikerélmény könnyedén, az jó érzés tud lenni.

Arról nem is beszélve hogy az élet minden területére változásként hat ha valaki rendszeresen sportol.

2019. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A sport endorfint termel.

Magabiztosabbá tesz.

Egészségesebb leszel.

2019. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen hozzáállással soha nem fogsz változni.

Vannak ilyen emberek. Akaratgyengék. Te is ilyen van. Fogadd el így magad, te nem leszel sportos.

2019. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem is sportos akarok lenni, csak jó alkatú. Tudod ez a nagy kiaszás, hogy ismerek több olyan embert akik ugyan így mint én nem élnek ilyen aktív sportos életet, meg semmi, nem is nehéz fizikai munkát végeznek stb... és még is jó az alkatuk...
2019. szept. 4. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!