Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ötletek otthoni/edzőtermi...

Ötletek otthoni/edzőtermi edzéstervnek és étrendnek?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy szeretnék tenni valamit az alakommal kapcsolatban, ugyanis van egy kis feleslegem. 164 cm vagyok homokóra alkatú és 72 kg. Teljes testi edzéstervre gondoltam egy étrenddel, de nem tudom pontosan, hogy milyen diéta van, amivel jól is lakok. (A rízs, csirkemell és saláta kombóról tudom hogy ilyen :P)

Apropó, 16 évesen edzőteremben súlyt már emelhetek és használhatom a gépeket? Vagy még korai?



2019. szept. 5. 17:21
 1/2 A kérdező kommentje:
16L
2019. szept. 5. 17:22
 2/2 anonim válasza:

Helyes döntés! :)

Különösebben nem hiszem, hogy bármilyen diétára szükséged lenne, csak kerüld a fehér lisztből készült termékeket, illetve minden olyan dolgot csak mértékkel fogyassz, ami tudod, hogy "szemétkaja". (Meki, Burger, chips, tejcsoki stb.)

Nyugodtan mehetsz edzőterembe, csak arra figyelj, hogy fokozatosan terheld magad. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy néhányszor elmennek edzeni és annyira kimerítik magukat, hogy utána elengedik az egészet.

Ne dolgozz nagy súlyokkal! Inkább kevesebb súllyal, de szabályosan.

Gyakorlatokat, illetve edzéstervet rengeteget találsz a neten. (a youtube is segíthet, mert ott azt is megmutatják, hogy hogyan kell szabályosan csinálni)

Az első pár alkalommal szerencsés lehet személyi edzőt fogadnod (annyira nem olcsó dolog), de sokat segíthet abban, hogy hogyan fogj hozzá az egészhez.

Sok sikert! :)

2019. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!