Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izületvédő tabletta ér valamit?

Izületvédő tabletta ér valamit?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 2 éve edzek, jelenleg egy 8 hetes erőemelő programot csinálok, a hetedik hétben vagyok. Eddig inkább testépítő gyakorlatokat csináltam, minden izmot dolgoztattam, most pedig az erőemelés ugyebár guggolás-fekvenyomás-felhúzás-ról szól, és ezek variációjáról.

Mindig is ropogott a csuklóm, és a bokám (ha forgattam), kicsit a könyököm, kicsit a térdem, a többi nem igazán. De a csuklóm és a bokám, mintha egy ütvefúró lenne olyan (azért nem egészen, de eléggé ropog). Mivel egész életemben ilyen volt, és nem emlékszek rá hogy az edzés előtt jobb lett volna, nem az edzés miatt van.

Igen, tudom, nagyon sokat "rásegít" a dologra, de a terembe járás, és az erőemelés olyan dolog lett számomra, hogy az kell. Kikapcsolok, jól érzem magam, talán még nem is nézek ki olyan rosszul, és szeretem csinálni. Háziorvos kicsit más témában, de aztmondta hogy egyszerűen ne csináljam a sportot. Inkább ússzak vagy valami ami nem rossz az izületeknek. De én igen is akarom csinálni.


Szóval, elég hirtelen felindulásból rábukkantam ezekre az izületvédőkre, és mivel google-ön nem találtam olyat hogy koromhoz képest nem szedhetem, mai nap vettem egy dobozzal, de most olvasgattam hogy napi 6 tablettát kéne szedni, úgy hogy 60 tablettás a kiszerelés, tehát 10 napig lenne elég 2000 ft-os dobozka. Diákként, jövedelem nélkül meg úgy egyébként is, nagyon sok lenne ha ezt rendesen szedném. Meg hát rá van írva a felnőtt napi beviteli mennyiség amit leírtam, és hogy gyermekeknek nem ajánlott a szedése.


Egyik kérdés, hogy tényleg nem kéne szednem? Mi bajom lehet tőle?

Másik, hogy mivel nagyon drága lenne napi 6-ot szedni, 2 mire lenne elég (naponta)? Ha egyáltalán van értelme 2-őt szedni naponta.

Akárki akármilyen tapasztalatot, tanácsot tud adni, annak megköszönöm ha megosztja azt. :)



2019. szept. 9. 17:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!