Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Röplabda előnyei és hátrányai?

Röplabda előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítenétek nekem egy kicsit? Nem tudom, hogy merjek-e belevágni a röpibe... Mik ez előnyei és hátrályai (esetleg veszélyei) ennek a sportnak? Külsőleg és belsőleg is.

16/L



2019. szept. 20. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A labdajátékok között a röplabda békés, barátságos játék, az ellenfél nem érhet hozzád, söt tömbnyire a közeledbe sincs, még nem is zavar (kivéve a hálónál, de ott sem érhet hozzád).

Sérülések persze lehetnek, de azokat nem az ellenfél okozza, nincs lökés, ütés, karmolás, leggeljebb rosszul esett a játékos, letapadt a lába, és hasonlók.

Kézilabda, vizilabda ehhez képest pankráció.

2019. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
84%
En roplabdazom, szerintem nagyon jo sport! Nagyon izgalmas, ha pl ez elony neked, nem kell sokat szaladgalni. Nyilvan itt is elfaradsz es izzadsz. Tenyleg nem bant senki, max rosszul esel vagy barmi, de az ellenfel hozzad sem er.
2019. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Alakformálásra is jó? Comb, popsi izmosítására?
2019. szept. 21. 17:11
 4/8 anonim válasza:
100%

Mindenképp érdemes lenne belevágnod. Izgalmas sport, pörgős, szinte egész játékmenet alatt észnél kell lenni. Lehet labdához nem jutsz 2 percig, de folyton figyelned kell a labdát, ha esetleg hozzád esne, tudd fogadni, esetleg feladni, vagy ha arra kerül a sor: ütni. (meg persze blokk, sánc, ejtés, mentés stb)

A sok ugrás miatt jó a lábadnak, fenéknek, de fejleszti a mozgáskoordinációd, állóképességed is.

Hátránynak talán azt mondanám, hogy nem tudod 0-24-ben játszani. :D

Viccet félretéve, bár az ellenfél valóban nem érhet hozzád, ha elbambulsz, a labda könnyen megüthet, akár rossz helyen is(pl. fej). Illetve, eleinte fájhat az alkarod, ugye alkarérintésnél, viszont ehhez hamar hozzá fogsz szokni, annyira nem vészes.

Érdemes lenne legalább kipróbálnod! Szerintem tetszene! ;)

2019. okt. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már járok röpi edzésekre és nagyon élevezem.:D
2019. nov. 8. 21:30
 6/8 anonim válasza:
Megkérdezhetem hogy hol játszol? Egy ideje keresek màr röpi csapatokat de nem nagyon találok :/ persze lehet a lakhelyemmel van a gond... -így is örülök ha hazaérek ötre/fél hatra a suliból-
2019. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pécsi PEAC-nál játszok:)
2019. dec. 8. 19:19
 8/8 anonim válasza:
Oh... Nem tudsz véletlenül valami egyesületet Budapest/Halásztelek körül ahol 14 éves kezdő lányokat fogadnak? Én sehol sem találok :<
2020. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!