Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Manapság miért nem menő...

Manapság miért nem menő keményen edzeni, odatenni magunkat, határainkat feszegetni?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak az alibizés megy. Legyen szó konditeremről vagy futasról, akármiről.


Manapság már megizzadni is ciki, nem esztétikus. Hát úgy nem mutatna jól az ember a fotón, mert ugye minden edzésen fotózni kell magunkat, közösségi oldalon megosztani aztán úszni a lájkok dicsőségében.

Ma már minden közösségi élmény, nem a saját határaid feszegetése a cél hanem a haverkodás, magamutogatás. Versenynek csúfolnak kocogó talalkozókat. Tisztelet a kivételnek, annak a 100-nak kb. aki elől fut és valóban versenyzik.


Miért lett ez a sportból?



2019. okt. 1. 07:29
1 2 3
 1/26 Lazy Lover ***** válasza:
43%
Mert puhànyok a mai emberek
2019. okt. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Azokon a tömegversenyeken mindenki a saját szintjén versenyez. Van akinek ugyanúgy küzdelem lefutni egy maratont 4:30 alatr, mint másnak 3 óra alatt. Az csak jó, ha minél többen mozognak. Idős maratonisták panaszkodnak, hogy anno 2:20 alatt volt a magyar élmezőny, az elmúlt évtizedben meg volt olyan, hogy 2:45-el OB-t nyertek. Ja, csak annyi a különbség, hogy anno az élmezőny csak papíron volt amatőr, valójában kaptak egy 4 órás kényelmes irodai munkát, és csak annyi dolguk volt, hogy készüljenek. Ma meg lehet, hogy az élmezőny gyengébb, de az országban több tízezer ember futott maratont (vagy úszta át, esetleg tekerte körbe a Balatont), ami közegészségügyi szempontból is jobb, valamint a mozgás valódi értelméhez is közelebb áll. Az élvonal ma is minden sportban küzdhet a maximumért, ma sincs összességében kevesebb élsportoló, nem értem miért böki a csőrödet a tömegsport.
2019. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell neked másokkal foglalkozni.

A saját dolgaiddal törődj.

2019. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen mindegy mi mozgatja az embereket, az a lényeg, hogy mozogjanak. Én magam introvertált vagyok, ezért nem érdekel a "közösségi élmény", de akit az érdekel, azok is jobb, ha edzenek.


Látatlanban ítéled meg az embereket. A vasárnapi budapesti maratonon nem futottam, de két ismerőst bevártuk egy helyen, egyik 3:15, másik 4:25-öt futott. A kettő között is néztük az embereket, és nem az alibizést, nem a magamutogatást, hanem a küzdelmet láttuk az arcukon. Pedig baromi sokan voltak. Mindenki magához képest tud küzdeni. Ha azzal jössz, miért az élsportot hoztam fel, hát azért, mert minden teljesítmény relatív, ha nem élsportoló vagy, még hiteltelenebb a mondandód, hiszen az élsportolók meg mondhatják, hogy te nem küzdesz eléggé. Mert minden teljesítményhez képest van nagyobb teljesítmény.


Másrészt te magad is velük foglalkozol, hozzájuk viszonyítod magadat, tehát épp egy fajta "magamutogatás" is célod, hiszen elismerésre vágysz, hogy többet érsz, mint ezek a facebookon pózolók. Ha nem így lenne, nem foglalkoznál velük.

2019. okt. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

8:

Már én is tudom, mert kimutatta nekem is a foga fehérjét privátban. De nagyon gyanús, hogy henofi is ő, aki pár hete azon sírt, hogy mindenkinek érmet adnak valamelyik versenyen. Ma is kitett kettő kérdést, és ugyanazt forszírozza, nem tetszik neki, hogy nem mindenki azért sportol, amiért ő.

2019. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
6%

Jaj istenem mekkora cicaharc van itt :D


Te se vagy ám semmi Balareplitián. Te meg előadod magad mint valami morálisan felsőbbrendű alak.

Ha nem így lenne akkor nem írnál ide ilyen válaszokat.

2019. okt. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Durva, hogy a testépítőkről MINDEN sztereotípia egytől egyig igaz!
2019. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

6:

Ennek semmi köze a morálhoz. Én 14 éve futok, és válaszoltam egy kezdő kérdésére. Ő meg totálisan más megközelítésben válaszolt, innen a vita. Nem a morál, a szemlélet teljesen más, én nem gondolom, hogy minden embernek a határait kellene feszegetnie a sportban. Mindenkinek más a motivációja, a lényeg, hogy minél többwn mozogjanak és éljenek egészségesen. Nem csak az a 100 ember a lényeg.

2019. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

7:

Triatlonosnak vallja magát, szóval felesleges szidni a testépítőket. Mondjuk a triatlonosokat is felesleges, mert nem a triatlonosokat képviseli, csak önmagát.

2019. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

1. Hová tűntek a válaszaim??? Mindenre válaszoltam, elmagyaráztam mi a baj. Azt miért kellett törölni? A félremagyarázó, okoskodó válaszok bezzeg ittvannak..


2. Milyen triatlon? Honnan veszed ezt? :D

2019. okt. 1. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!