Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék 50 kilométeres...

Szeretnék 50 kilométeres túrán részt venni. Átlagos edzettséggel esélyesen menni fog elsőre?

Figyelt kérdés

Sosem mentem még ennyit, de nagyon piszkálja a fantáziám. 30 km volt eddig a legnagyobb távom, ott enyhén fáradt voltam már a vége felé, de még komforthatáron belül.

2-3 hegy lenne a távban, 200-300 méter szintkülönbségekkel.


Mivel készüljek az alap túracucc mellett?


2019. okt. 1. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2-300m szintkülönbség az semmi. nyugodtan menjél,főleg ha mentél már 30 km-t
2019. okt. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk az is kérdés mikor mentél 30 km-t, 2 hete vagy 20 éve. Egyszer 40+ túrán ment előttem egy csoport, akik arról beszéltek hogy még soha nem voltak 10 km-nél nagyobb túrán, az egyik volt egyszer egy 30+ túrán de az meg 10 éve volt. :D


Az is kérdés, hogy csak sima sétálós túra, esetleg teljesítménytúra amin szintidőt is tartani szeretnél. Előbbinél kellemesen sétálgatsz, akár leülhetsz kajálhatsz, utóbbinál azért be kell osztani az időt.


Összességében ez kicsit olyan, hogy megfelelő tápanyag utánpótlással, pihenőidőkkel, kitartással bárki átlag ember le tud ennyit menni, legfeljebb nagyo fáradt lesz utána. Ami sokat számíthat, egy rossz, vagy be nem járatott cipő, esetleg ha maga a láb nincs hozzá szokva ekkora távhoz és pár km után vízhólyagos lesz a talpad akkor meg sírva lehet csak folytatni. Vagy megfájdul a térded, még jól rá is erőltetsz az is húzós lehet.


Magam is futottam bele olyanba, hogy 40-es túrával kezdtem az évet, azt hittem meghalok úgy megfájdult a térdem egy masszív lejtőn. VAgy új cipőt mentem bejáratni, de feltörte a lában és csak sántikálva jutottam el az első buszváróig.


Az sem feltétlen mindegy hogy 2 hely vagy 3, szinteknél ez szint/hegy vagy ennyi az össz szint? Mert nem mindegy hogy 300 m szint lesz összesen vagy mondjuk 1500.


A túra felszerelés alapvetően semmi extra, ugyanaz mint 30-on, maximum több innivaló és kaja kell. Persze itt megint nem mindegy, hogy 50 km lakatlan részt akarsz átszelni, vagy akad útközben lakott terület, közkút, forrás. Illetve teljesítménytúráknálváltozó a szervezés, van ahol alig van valami útközben, máshol meg szinte gasztronómiai túrán vagyok, mert lekváros kenyér, zsíros kenyér, dinnye, alma, csoki vár minden 5-10 km után.

2019. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Összességében én is azt tudom mondjuk mondani, hogy ha a 30 km lement akkor 50 is le fog.
2019. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!