Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 92 kilósan mit ajánlott...

92 kilósan mit ajánlott sportolni?

Figyelt kérdés

Ülőmunkát végzek és emiatt feljött rám jó néhány plusz kiló a mozgásszegény életmód miatt az elmúlt években. Most vagyok a legnehezebb ami valaha voltam és nagyon zavar. Az ételekre is oda kell figyelnem de elsősorban mozogni szeretnék valamit. A futás és hasonlók kilőve mert nem szeretném tönkretenni a lábaimat. Ha jól tudom a guggolás se tesz túl jót a térdnek bizonyos súlyfelesleg fölött de ebben nem vagyok már biztos.


Milyen gyakorlatokat végezhetnék otthon? Fokozatosan szeretném, nem rögtön bele a közepébe mert ha nem bírom akkor úgyis feladom sikerélménnyel híján. Hatékony gyakorlatokat szeretnék fokozatosan.

Mit lehetne és nagyjából mennyit? Így most már közel 30 kilótól kellene megszabadulnom...


2019. okt. 11. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Abfelx menjen elliptikus trénerrel szuperszettbe
2019. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha csak otthon tornázol, de nem figyelsz a megfelelő étkezésre, akkor fogyni nem nagyon fogsz, csak azállóképességedet növeled.

A fogyás titka:

70 %-ban jó és megfelelőétkezés

30% sport, mozgás.

Én 94 kilóval rendesen sportoltam, konditerembe jártam/járok. Minden fajta mozgás megengedett amit megbírsz csinálni.

2019. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért gondolom, hogy a mozgás hiánya a ludas mert amikor olyan helyen dolgoztam ahol egész nap mozognom kellett akkor kb 20 kilóval könnyebb voltam. Ráadásul akkor rendszeresen pékárut ettem mert másra nem volt időm de napi 8 órában jöttem-mentem, guggoltam, emeltem. Amikor átkerültem erre a helyre akkor pedig szép fokozatosan jöttek a kilók és ha nem akadályozom meg akkor fognak is. Annak ellenére, hogy most már azért igyekszem figyelni az ételekre, nem állandóan fehérlisztes, cukros, kalóriadús kajákat eszek

csak hát cserébe nem mozgok.

2019. okt. 11. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdj el sétálni utána kocogni szépen lassan esetleg mehet a biciklizés is.

Öltözékre figyelj oda.Kezdenek hűvösek lenni.

Ha van kedved hozzá akkor még mehet otthoni egyszerűbb gyakorlatok mint pl fekvőtámasz felülések guggolás is mehet saját testsúllyal.

Hasonló helyzetben voltam én is 3 hónap fizikai munka után (húsipar késes munka + ládázás) fogytam kb 5-10kg ot.Pedig az étrendem nem változott.Ezután váltottam lazább melóra és simán visszajöttek a kilók.

Igaz én állandóan végeztem súlyzós edzést.


Ha nem akarsz teljesen figyelni az étrendedre akkor legalább az edzés utáni kajád legyen viszonylag jó fehérje dús...


Aki azt mondja hogy nem fog változni ennyitől az téved.

2019. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első a jó diéta, utána jöhet a hétköznapi aktivitás fokozása: gyalog mindenhová! Gyalog a lépcsőn is. Két-három hét után elkezdhetsz úgy sportolni, hogy a hétköznapi aktivitást megtartod. Heti két-három alkalom úszás, biciklizés, alkalmanként legalább egy óra. Diétát tartod, és három hónap alatt lemehet 8-10 kiló is. A diétát kell 100%-ban tartani, az edzés - ha néha kimarad - nem nagy gond. Hajrá.
2019. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!