Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásban túledzettség esetén...

Futásban túledzettség esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hetekben azt vettem észre, hogy stagnálnak/romlanak az eredményeim. Szerintetek mennyi időt kéne pihenni, hogy újra elkezdhessek rendszeresen futni (nyilván úgy, hogy ilyen ne forduljon elő többször)?

2019. okt. 30. 11:41
 1/7 Bzs03 ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne először is átgondolni hogy

1: helyesen étkezel-e

2. eleget iszol

3.eleget alszol

4.Szedsz e elég étrend kiegészítő vitamint

5. (biztos hogy túledzettség e)

2019. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Naponta kb. 4 liter vizet iszok. Legalább 8 órát alszok minden éjszaka. Az étrendem 80%-a egészséges ételekből áll. Külön C vitamint és néha fehérjét szoktam szedni. Tudom, hogy nem tökéletes, de szerintem nem ezekkel van a baj.
2019. okt. 30. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyit futsz?
2019. okt. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ilyenkor szoktam tartani egy pihenőhetet. Az kb annyit jelent, hogy kevesebbet edzeni, és csak laza edzéseket csinálni. Amúgy mennyiket szoktál futni?
2019. okt. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem futok sokat (heti 1-2 alkalommal 5 km és még egy intervallum futás sprintekkel) de mellette még mást is edzek szóval eddig úgy nézett ki az edzestervem, hogy összesen 6 napot edzettem a hétből.
2019. okt. 31. 12:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kihagyhazsz egy hetet teljesen, jó lesz, regenerálódsz testileg-lelkileg
2019. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2019. okt. 31. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!