Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el sportolni?...

Hogyan kezdjek el sportolni? Izmosodni?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni izmosodni.Eléggé gyenge vagyok és nem vagyok megelégedve a testemmel.


Tesi órán még a kötélen egyet sem tudok húzni magamon. Ezt nagyon szégyellem mivel tavaly előtt feltudtam mászni. Volt egy betegségem, aminek során szív gyógyszert kellett szednem és ez csökkentette a teljesítményemet.


Szeretnék izmosabb lenni és szeretném ha futni is tudnék. Sajnos még a hatvan méteres futás is nehezen ment a suliba :/

Hamar kifulladok és nem kapok levegőt sem(nem vagyok túlsúlyos, vékony vagyok)

A gyógyszer béta blokkoló volt.


Hogyan tudnék elkezdeni edzeni? Súlyzó nélkül mivel nincsen itthon és kondi terembe sem tudok menni.

17 éves lány vagyok.


2019. nov. 5. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Valószínűleg valami agyi blokkolót is kaptál.

Ha eü problémáid vannak a sporttal AKKOR KÉRDEZD MEG AZ ORVOSOD.


Ha meg nincs akkor kezdj el valamit csinálni.


Nehéz volt?

2019. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a gond. Már többször neki kezdtem, de nem bírtam ezért abba hagytam. És mivel nem vagyok jártas a témában nem tudom hogyan kezdjek neki illetve hogy mennyit csináljak mondjuk egy felülésből.


Sajnos nem tudom hogyan foghatnék neki ezért is született meg a kérdés

2019. nov. 5. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:
kettőt
2019. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A betaloc kicsit rendezi a szívritmust, ez rendben is van. Az hogy kisebb a teljesítményed, nem tudom hogy van e valami oka, vagy csak a szíved miatt van rajtad pánik hogy nem mersz mozogni.

Kérdezd meg az orvosodat, az a biztos.

Nekem hatodikas korom óta van szívritmuszavarom, nagyon gyenge fizikumu voltam mindig is. Elkezdtem futni, lassan, keveseket, még egy percet sem tudtam lefutni, de kitartással már simán megy. Ha szívgondjaim vannak, picit lassítok, de nem állok meg.

Értem az érzést hogy nagyon elfáradsz, edzetlenség is okozhatja, sokáig így lesz még, és ez nagyon kellemetlen tud lenni.

Ne erőltess semmit, csak amennyi jólesik.

Kezd gyaloglással, aztán minél több gyaloglással, majd futás/séta ésígytováb..

2019. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak :)
2019. nov. 5. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj le edzésre. Küzdősportok bármelyike tökéletes lenne, azon kívül úszás is nagyon jó, vagy pedig ha nincs, akkor vegyél egy biciklit és hajrá, tekerj.
2019. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyi az orvostól kérdezd meg, lehet e edzened. Aztán ha igen akkor tolodzkodas székek között , huzodzkodas, guggolasok bőven elegendőek lesznek. Nem kell sokat háromszor 3-4 ha megy aztán egyre többet, heti 4 alkalommal is hogy szokd
2019. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!