Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A huszonévesek miért nem...

A huszonévesek miért nem járnak egyesületekbe sportolni?

Figyelt kérdés

Ahol sportolok én vagyok az egyetlen huszonéves, aki rendszeresen eljár az edzésekre. (Rendszertelenül az egyik nálam fiatalabb huszonéves eljár edzésekre, de Ő is inkább akkor, ha tarthat edzést. Anno az egyik huszonéves barátját elhozta edzésekre, hónapokig járt is, de szeptember óta nem jár edzésekre.) Főleg tizenévesek és 40 felettiek vannak nálunk...

Más egyesületek csapatfotóit és csapatnévsorát is szoktam nézegetni születési dátumokkal (ha van). Ott is eléggé kevés a huszonéves.


Érdekelne, hogy a korombeliek közül miért járnak kevesen egyesületekbe sportolni? Kicsit fura nekem, hogy az életem több területén alig találkozni a korosztályommal. (Mióta leérettségiztem mintha Thanos a 90 százalékukat elcsettintette volna a korombelieknek. 🤔)



2019. dec. 6. 08:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ittis csak én vagyok iylen ba lfasz hogy sportolok xd
2019. dec. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam találkozni velük, viszont szinte csak férfiakkal.
2019. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért, amiért sokan utálják a matekot meg a fizikát: mert gyerekkorukban megutáltatták velük.
2019. dec. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 9-16 és 18-23 éves koromban sportoltam egyesületben. Az első szülői kényszer volt, a második saját lelkesedés, de miután elköltöztem a városból, a társaság amúgy is szétszéledt az országban, világban, nem igényeltem újra, sportolok én magamtól is.
2019. dec. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Én sportolnék de szerintem egyesületbe nem vesznek be olyat aki az adott sportban amatőr.
2019. dec. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5: Én is amatőr vagyok, mégis egyesületben játszom (harcművészetet tanulok).
2019. dec. 6. 23:41
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A harcművészet mondjuk elég speciális eset, mert nagyon sokféle harcművészet van, azokon belül sok ággal és sok kategóriával. Van olyan karatés ismerősöm, aki úgy országos bajnok, hogy 3-an indultak a kategóriában. Szóval abban a közegben sok a hobbista, ez az ismerősöm is az, sportol mást is mellette, de próbálnál meg mondjuk huszonévesen egy úszó, birkózó vagy kosárlabda klubba belépni. Amit én űztem egyesületben, az is nyitott, mint a harcművészetek, ott nem volt ilyen, de nincs mindenütt így.
2019. dec. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7: Minő véletlen, én is karatézok (kyokushin). 😊
2019. dec. 9. 12:28
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez sportfüggő. Egy futónak nem kell feltétlenül egyesületbe járni. Elérhető egy rakat edzésterv az interneten, vagy a Nike app-ban (bár ezek nem a legjobbak, mert nincsenek személyre szabva). Egy fokkal jobbak a gps órák edzéstervei, mert azoknál több adat áll rendelkezésre. Elképzelhető az is, hogy meg tudják írni a saját edzéstervüket. Arról nem is beszélve, hogy sokkal időtakarékosabb.

A csapatsport más téma. Ott ezt nehezebb megoldani. A küzdősportnál is hasonló a helyzet.

2019. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyen korban már kiesnek ezekből a tevékenységekből amire egyetem vagy gimi mellett volna idő.Elköltöznek rossz a munka beosztásuk bártnő barátok sok időt elvesznek...stb

Az ismeretségi körömre ez igaz.

A 40 felettiek pedig nosztalgiából

2020. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!