Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit sportoljak, ha utálok...

Mit sportoljak, ha utálok sportolni?

Figyelt kérdés
130 kilós, 20 éves srác vagyok, a lényeg, hogy egy betegség miatt az orvosom mondta, hogy muszáj lenne valamit sportolni, vagy nem gyógyulok ki a betegségemből. De én világéletemben rühelltem sportolni. Tesióráktól kezdve mindent utáltam és elleneztem, ami a sportal és mozgással kapcsolatos. Mostanában elkezdtem napi fél órát sétálni friss levegőn (eddig ennyi sem volt). De ez ugye nem éppen elegendő. Tehát labdajátékokhoz ügyetlen vagyok, nincsenek reflexeim, kétbalkezes vagyok, lyukaskezű, lyukaslábú, nem tudok szemmel kimérni dolgokat. Küzdősportokat megvetem, futni gyűlölök, úszni gyűlölök, biciklizni nem tudok és sok gyermekkori trauma miatt nem is fogok. Igazából ennyi, mondhatni minden sportot ami létezik, utálok. És tudom, hogy nem szeretni kell hanem csinálni, de a komfortzónámből nem tudok kimozdulni, ha csak egy picit sem szeretem a dolgot. Konditermet inkább hagyjuk. Igen, tudom, kifogás-kifogás hátán, és nyavalygás, de hátha tudtok valamt ajánlani.

2020. jan. 10. 15:01
 1/8 anonim válasza:
76%
Menj túrázni, pl. csináld meg az országos kéktúrát. Először napi 15 km-rel kezdet, aztán szépen belejössz és megy majd a napi 40-50km :P
2020. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyelöre a séta böven jó ötlet, a fél órát lassan emelheted, meg ha birod, a tempót gyorsíthatod, akkor többet számít.

Emellett sportolni otthon is lehet, és nem csak csapatsportok vannak.

Otthon is tudsz mozogni, súlyzós gyakorlatokat lehet a szobádban is végezni. A szobabicikli is olyan, hogy nem kell hozzá tudni biciklizni és nem kell kimenni az utakra emiatt.

Ha a napi fél óra sétára képes vagy, akkor arra is az leszel, hogy otthon még naponta fél órát csinálj valamit, ami segít rajtad.

Ami fontos, hogy ez a napirended része legyen, akkor nem "felejted el" egyik nap sem.

Itt, ezen az oldalon tudsz keresgélni különbözö mozgásformákat, eszközökkel meg anélkül is, különbözö stílusban, meg erösségben.

De egyelöre feltétlen vanami könnyebb, nem nagyon megeröltetö sportot keress, mert különben nagyonn a sérülés veszélye.


[link]

2020. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:27-es: ezt komolyan gondoltad, vagy viccnek????

A kérdezö erösen túlsúlyos, a napi FÉL óra séta is megeröltetö még neki.

A 15 km-es napi gyaloglás normál testsúllyal is megeröltetö egy áltag embernek, nemhogy a kérdezönek!

2020. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Össze lehet kötni a kellemest a hasznossal, pl van playstationom, és egy villamosmérnök haverommal megcsonáltattam, hogy a fekvő szobabiciklim ha 2perce nincs tekerve, akkor kikapcsol a tv amihez hozzá van csatlakoztatva... konkrétan minden kábel a falban van, nem 2perces mutatvány lenne átkötözgetnem megkerülni a rendazert... tehát ha ps ezni akarok, akkor bizony tekernem kell.
2020. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne sportolj, hanem járj mindenhova, de tényleg MINDENHOVA gyalog. Ne használj liftet sem. Takaríts otthon rengeteget, csinálj meg minden ház körüli munkát és vidd el az ismerősök kutyáit is sétálni. Ezt hívják aktív életmódnak.
2020. jan. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valami biztosan van, amit szeretnél, vagy érdekel... nekem fiatal koromban buschraft volt a hobbim, volt, hogy haverokkal bementünk egy erdőbe, aztán 1 hétig ki se jöttünk.
2020. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Ja neked ezek a sétálos dolgok maradnak.

Alapvetően nem a sportot utálod hanem a fizikai aktivitást.

Esetleg tenisz.

A kondizást mondtad,hogy off de az is segithet.

soknsportot mondhatnánk ami nem megerőltető,de azokkal nem is fogysz.

2020. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szobabiciklizz. Az tényleg nem rossz.
2020. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!