Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek mi értelme van a...

Szerintetek mi értelme van a fogyókúrának?

Figyelt kérdés
Srác vagyok de sosem voltam sovány. Semmivel sem eszek többet egy sovány embernél mellette fizikai munkát csinálok illetve rendszeresen edzem is. Ha elkezdek diétázni ami abból áll hogy nem eszek szénhidrátot meg édességet lemegy pár kg de ha újra eszem őket visszajön és életem végéig nem élhetek úgy hogy nem eszek azt amit éppen megkívánok. Lassú nagyon az anyagcserém és nem szívódik fel mondjuk 1 szelet kenyér mint más soványabb embernél hanem elraktározza a szervezetem és olyan leszek mint aki napi 10 grillcsirkét evett volna meg. Ezzel nem tudok mit tenni mert edzek és költöztetek is ami a munkám edzett is vagyok de arról nem tehetek hogy étkezés miatt nem vagyok sovány. Jelenleg 110 kg vagyok és 183cm illetve 27 éves.
2020. jan. 10. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szervezet először felhasználja az energiát, ha még marad, akkor raktároz. Tehát ha hízol, akkor többet eszel a szükségesnél. Ha zavar a súlyod, fogyókúrázol, ha nem, akkor nem.
2020. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fogyókúrának semmi értelme, az életmódváltásnak van. Hidd el, ha elkezdenéd írni egy hétig minden nap, hogy mit eszel, iszol, kibújna a nyuszi a bokorból. A semmitől nem lehet hízni, hacsak nem vagy beteg, de akkor azt ki kell vizsgálni, kezelni, és ekkor már ugyanúgy lehet fogyni.

A másik dolog, nem mindegy, mivel viszed be a kalóriákat. Hiába eszel papíron elég kalóriát, ha minőségileg sz*r, a szervezeted éhezik, és raktározni kezd, hiánybetegségeid lehetnek.

Ami az édességeket, és hasonlókat illeti: nem kell lemondani róluk, csak a gyakoriság nem mindegy. Ha heti egyszer megeszel pár szelet sütit, attól nem fogsz hízni. Szóval ésszel kell enni, és akkor nincs probléma.

2020. jan. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!