Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme minden reggel...

Van értelme minden reggel ébredés után 100 guggolást és 100 hasprést csinálni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 26. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi vele a célod???
2019. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fogyni :D
2019. nov. 26. 22:18
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Napi 10 km futás is menjen mellé!
2019. nov. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Fogyni ettől még nem fogsz... ahhoz étrend kell.

ettől független a reggeli torna nagyon hasznos, de az inkább legyen egy teljes test bemelegítés + teljes test torna.

Esetleg egy teljes test nyújtás.

de a fogyás az bár utálom ezt így leírni, de 70%ban kaja.

2019. nov. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Inkább 75!
2019. nov. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fogyásra nem jó. Ahogy írták is, a fogyás leginkább az étrenden múlik (kevesebb, de minőségibb ételek). Anyagcserét pörgetni, beindítani pedig inkább több izomcsoportot érintő mozgásformáktól lehet. Illetve: érdemesebb változatosabb gyakorlatokat végezni, különben az izmaid "megunják".

Edzés után pedig mindig nyújts. Sokan szeretik elsumákolni, aztán csodálkoznak, hogy rettenetesen kötött, merev izmaik lesznek.

2019. nov. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nő vagy?
2019. nov. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen
2019. nov. 28. 10:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem kommentelők többségével. Ha fogyni szeretnél, az elsősorban az étkezés változtatásával lehetséges. Ettől függetlenül a mozgás is pozitív dolog, semmiképpen sem szeretnélek lebeszélni róla. Viszont inkább kardio jellegű edzést javasolnék. Tehát pl. futást, gyaloglást, gimnasztikát, de szerintem a leghasznosabb a felfelé lépcsőzés. A lényeg, hogy jól kifáradj tőle. Ha azt érzed, hogy alig kapsz levegőt és a torkodban dobog a szived, na akkor volt hasznos az edzés.

Ami az étrendet illeti, mindenki másra esküszik. Én azért azt mondom, a legfontosabb, hogy a hizlaló ételeket teljesen tedd ki az étrendedből. Tehát pl. a csoki, cukorka, sütikék, ilyen-olyan turmixok, ezeknek mindenképpen búcsút kellene intened.

Az én életemben volt egy olyan, kb. egy éves időszak, amikor majdnem kizárólag rizsát ettem. Különböző formákban persze. Lehetett sima rizs, vagy zöldséges rizs, vagy rizskása, rizsgolyó, vagy ritkábban, amolyan szegényesebben, cukor nélkül, vagy csak nagyon kevés cukorral elkészített rizsfelfújt. Különösebb mozgás nélkül is könnyedén fogytam.

Alapvetően az a lényeg, hogy azért ne éhezz. Viszont ügyelj rá, hogy sose edd túl magadat és napjában csak legfeljebb háromszor étkezz. Tehát a kis nassolásokat el kell felejteni és sok zöldséget kell enni.

Egy másik módszer, hogy a napi három étkezés közül a vacsorát kihagyod. Tehát reggel reggelizel, délben ebédelsz és ennyi. Vacsorára semmit sem eszel. Ha nagyon korog a gyomrod, akkor megihatsz egy pohár tejet és ennyi. De emellett viszont valóban szükséges még egy kardio edzés is, minimum heti háromszor és vigyáznod kell, hogy semmiképpen se edd túl magad, vagyis ne úgy egyél, hogy jól laksz, alig tudsz mozogni, hanem annyit egyél, hogy nem leszel éhes, de érzed, hogy tudnál még.

Remélem segítettem.

2019. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!