Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi az értelme a sok fogyókúrának?

Mi az értelme a sok fogyókúrának?

Figyelt kérdés
Ha valaki rendszeresen eszik és mozog az nem értem hogy tud elhízni. Én napi 5x eszem, mellette mozgok és kész. nem nézem hogy mit meg hogy mennyit egyek,eszem ami jól esik. Olyanokat látok ebben a rovatban,hogy az emberek annyit esznek egész nap,mint én reggelire.életemben egyszer volt olyan időszakom amikor fogyóznom kellett,de az éhségérzet ami azzal jár az borzasztó volt,úgyhogy hagytam is,mert csak rontott a kedvemen. Miért sanyargatja magát az ember?
2010. nov. 4. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
aki kövér le szeretne fogyni. sajnos az emberek hajlamosak minden hülyeséget kipróbálni ahelyett hogy elkezdenének rendszeresen mozogni. én is naponta 5x eszek és mozgok és semmi problémám nincs, mikor naponta max 2x ettem és nem mozogtam el voltam hízva...
2010. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Én például úgy híztam meg, hogy elromlott a szemem, doki nem bír vele mit kezdeni. Előtte bicikliztem és futottam, de ma már nem tudok, mert elesem, mert nem látom, hogy merre megyek. Próbáltunk tandemezni a párommal, de az sem volt igazán jó.

Jó lenne megint sokat mozogni, csak nem tudom, mit. Hirtelen változásokat nem látok, így mindenféle csapatjáték eleve kilőve, pláne ha labda is kell hozzá. Amit szerettem, az a futáson és a biciklizésen kívül a tánc volt, de azt sem tudom csinálni. Ez így elég vacak helyzet ám...

Plusz miután ez kijött rajtam, volt vizsgaidőszakom, amikor is a rossz látásom miatt sokszor annyi ideig tartott mindent megtanulni.

És hiába járok dokiról dokira már több, mint fél éve, nem bírnak rájönni, mi a bajom és hogy lehetne megoldani.

2010. nov. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Miért sanyargatja magát az ember?"

Bocs. nekem nem volt sanyargatás. Sikeresen, zsírból (nemcsak izom és nemcsak víz, nyilván ezekből is, de főleg zsírból) mentek le a kilók. (18 kg) Változatosan ettem a fogyi alatt, gyümölcsöket, zöldségeket, rizst, halat, csirkét, magvakat. Nem ettem sütiket, csokit 2-szer max. 1 héten, mekibe sem járok már.

A pénztárcámnak kifejezetten nem volt sanyargatás, ugyanis a fogyi előtt a mekizés meg a sok koktélozás, pizzázás megviselte... szal a bukszámnak is jót tett a fogyi, nekem is :D csomó új zöldséget, kaját ismertem meg, megtanultam főzni.

Én is mozgok (heti 2 aerob edzés + heti 4-5 * 60 perc torna, plusz mindenhová sétálok, bicajozok, ahová csak tudok), de közben azért figyelek még a mennyiségekre is. Nyilvánvalóan nem fogok 20-30 dkg diót magamba tömni, még ha imádom is (mert imádom!), de sajna nagyon kcal dús (650 kcal 10 dkg!) És igen, akár 30 dkgot is képes lennék egy ültömben megenni, de sajna nem tehetem... napi 1 marék viszont még okés.

Meg a többi olajos maggal is így vok, sajna... csokit már kevesebbet eszem, de abból is néha ha megkívánom, egy egész táblát magamba tudnék tömni, de nem akarok visszahízni, szal maradok 3 kockánál... :)

2010. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
minden ember más... én például minden nap mozgok edzek futok kondizok állandóan és 80 kiló vagyok mégis ha véletlenül többet engedek meg magamnak a kajálásban pl egy szelet süti vagy valami kis nasi esetleg zsíros étel akkor egyből jönnek a kilók kegyetlenül. Azt szoktam mondani h "már egy pohár víztől is" :D ez ilyen.... durván hajlamos vagyok az elhízásra szóval nagyon oda kell figyelnem mit eszek...sajnos... :P
2010. nov. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Tudod, nehéz olyannak elmagyarázni aki úgysincs benne. Ami az önsanyargatást illeti: ha túlságosan és mértéktelenül elkényeztetjük magunkat egy ídőre akkor kell jöjjön egy olyan ídő is amikor kicsit "sanyargatjuk" magunkat, mert csak így egyenlítődik ki a mérleg.


Én is sokat gondolkoztam ezen, amit te most kérdezel tőlünk és részben igazad van, hisz az önsanyargatás nem természetes, DE van amikor hasznos. Teljesen más amikor valaki egész életében mértéket tartott és rendszeresen sportolt illetve nem zabált össze-vissza, egy ilyen ember például persze, hogy nem kell önsanyargatást végezzen, de teljesen más a helyzet egy olyan embernél ahol a dolgok egy kicsit elszabadultak és akár több heten, hónapon át is kirúgott a hámból étkezés szempontjából.


Úgy képzeld el, mint egy mérleget: ha egy mérleg egyensúlyban van akkor ott nincs értelme, hogy bármi is változzon.

De ha az a mérleg egyik oldala teljesen lent van és a másik oldala teljesen fent akkor értelemszerűen nem fog a mérleg magától egyensúlyba kerülni: elkell venni az egyik oldalról a többletet, hogy újra egyszinten legyen mindkét tányér.


Pont így van az életben is és az étkezésben.

Én tudom, mivel benne jártam. Hetekig, sőt hónapokig is túlevés alkotta a mindennapjaimat és tudatosult bennem, hogy jojo, nem természetes az önfegyelmezés étkezés terén, de hasznos. (Mint a futás: szégyen,de hasznos)

És megértettem, hogy ahoz, hogy majd egyszer újra én is lazán vegyem az étkezést ahoz egyszer újra egyensúlyba kell legyek.

2010. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
én már sajnos számtalanszor beleestem abba a hibába hogy lefogytam 10-15-20kg-ot és visszajött vagy 10-15 és kezdhetem előröl. Pedig már utoljára is megfogadtam hogy figyelek magamra mértéket tartok de amúgyis nagyon hajlamos vagyok a hízásra és sajnos mostis ott tartok hogy nyár eleje óta feljött vagy 8kg legalább és megint fogyizhatok:( de többször nem akarok..tényleg jobb ha az ember figyel magára mértéket tart és akkor nincsen gond.
2010. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
mert most hű de nagy diavt lett az egészséges életmód, meg a dietetikusoknak és norbi féle nagyokosoknak is meg kell élniük valakikből :) na meg sok befolyásolható ember a diavtlapokban látható retusált képekre akar hasonlítani, ami eleve hülyeség.. egyszerűen manipulálva vannak :) nagyszüleink simán ették a zsíroskenyeret kolbásszal nem számolgatva a kalóriákat, mégis jobban éltek mint mi (többekközött azért mert a gyártók túlfinomítják és teletömik minden vacakkal a boltban kapható élelmiszereket)
2010. nov. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Lehet, hogy az ami neked a sok, egy másik embernek kevés és 10szeres mennyiséget megeszik a te kajádhoz képest (attól a mennyiségtől pedig már te is híznál). Lehet, hogy te annak ellenére, hogy sok mindent eszel, nem a legkalóriadúsabb ételekhez nyúlsz (ha nem is tudatosan), de mondjuk szereted a gyümölcsöket, salátákat.


Olyan pedig nincs, hogy valaki bármennyit eszik + azt amihez kedve van és nem hízik egy dekát sem.

Gondolj csak bele, megeszel 1 nagy pizzát (sok sajttal, zsíros hússal stb.), ez kb. 1500-2000 kalória is lehet. Egy tábla csokit (ez 500 kalória), egy snickerst (ez is 500 kalória), 1 kakaós csigát (300 kalória) és még csipegetsz napközben valamit. Akárhogy is nézem ez 3000-4000 kalória is lehet. Egy átlagos testalkatú, fiatalabb nőnek kell kb. 1800-2000 kalória, ennyit használ fel a szervezete. Ezek után még 1000-2000 kalóriát el kellene égetni sporttal, mozgással, hogy ne kezdjen el hízni. Ehhez kb. 3 órát kellene futni. Aki ülőmunkát végez (bent van az irodában reggeltől estig), vagyis napközben nem mozog, kénytelen lenne este ennyit mozogni. Szerinted mennyire reális, hogy valaki hulla fáradtan, este 9kor még nekiáll sportolni éjfélig? Főleg, ha van már családja, gyereke.


Ha nem akarja, hogy elhízzon, kénytelen odafigyelne az étkezésre is, nem ehet ész nélkül annyit, amennyit megkíván(nem kell koplalni, csak mértéket tartani).


És még nem említettem meg azt, hogy van akinek pajzsmirigy, hormonproblémái vannak és emiatt nem tud fogyni.

2010. nov. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem azokat a kajákat amiket barátom szeret és lehet, hogy itt van a kulcs. pl én sok salátát, meg zöldséget eszem hús mellé, ő meg imádja a sajtos tejfölös hízlalós kajákat. És bár én is szoktam enni pizzát, de ő mindig megspékeli plusz sajttal, meg kukoricával.

Ő dagadt, én meg vékony vagyok. Neki sanyarogni kell ha fogyni akar, én meg nem csinálok semmit sem. És én kb csak akkor eszem ha éhes vagyok. Én nem szoktam nasizni, ő meg szokott. Én megiszom a vizet is, ő meg csak a cukros üdítőket. Mellesleg szoktam enni csokit ha olyan kedvem van, de nem állandóan. És szoktam enni tulajdonképpen mindent. Szerintem csak annyi, hogy amikor választani kell kaját, akkor én is mást választok, meg ő is mást, és így ugyanannyi mennyiségű kaját eszünk, de nem mindegy hogy mit. És nem azért eszem salátát, mert fogyózok, vagy sanyargok, hanem azért, mert azt akarok enni. Azt kívánom. Vagy párolt zöldséget, tökmindegy.


Hát nem tudom te miket eszel, de mondjuk olyan is van, hogy valaki nem tud meghízni, akármit eszik. Sok ilyenről is hallani. Persze én azért megtudnék szerintem, mert voltam már dagadtabb régen. Csak nem tömöm magam fölöslegesen mint egy kisdisznó. Annnyit eszek, amennyi jólesik. Lehet hogy ez attól is függ, hogy kit mivel etettek kiskorában, hogy mik lesznek később a kedvenc kajái. Hát biztos.

2010. nov. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

ha szép egészségesen él valaki akkor mitől lehet elhízni?

mondjuk egy szimpla vetélés utáni hormonzavar simán elég ahhoz hogy az ember magára kapjon úgy 25 kilót, hidd el! :( és utána mi marad? a szomorúság, a sanyargatás, meg a stimulálás, meg a gyógyszerek.

sajnos vannak olyanok is akik nem azért híztak el, mert mekibe jártak, vagy tonna számra ették a csokit, vagy hónapokig este 11 kor zabáltak be. képzeld ilyen eset is van. ezek a nagy sz..ások, amikor nem a saját magad hülyesége miatt hízol el, mégis neked kell megszenvedni, hogy ne szóljanak le, hogy te jó ég hogy nézel ki ahhoz képest, ahogy egy évvel ezelőtt kinéztél. és hiába mozogsz, hiába eszel normálisan, amíg a hormonokat nem állítják be az Istenért se fogsz lefogyni!

2010. nov. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!