Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire változtatta meg a...

Mennyire változtatta meg a jóga az életeteket?

Figyelt kérdés
Hallottam már róla nagyon sok jó dolgot, többek között például türelmességre tanít, elfogadóbb leszel, kitartóbb, stb...:)

2020. jan. 12. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem változtat a jóga semmit. Sok dolog van, amihez türelem kell, az is tanít a türelemre. A kitartást is sok más dologgal lehet fejleszteni.
2020. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Megidéztem általa 666 démont, aztán most azok keserítik meg az életem.
2020. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Semennyire. Ket evig jartam, nekem ezek a kitekert, erolkodos pozok nem pihentetoek, csak lihegtem megallas nelkul a gyakorlatok alatt. Aztan rajottem h az egesz idopazarlas meg penzkidobas es abbahagytam.
2020. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon.

De nem hetenti egyszeri 1.5 órás ászana gyakorlás.

Mondhatnám, hogy a jóga életmmód, de nehéz meghatározni, hogy melyik jön előbb: Azért váltasz életmódot, hogy a jóga útját járd, vagy attól, hogy rendszeresen kezdesz gyakorolni.


Az biztos, hogy az ászanák rendszeres helyes gyakorlása változtat a gondolkodáson, az érdeklődési körön, azon mit tartasz fontosnak az életben.

... és ettől még többet akarsz gyakorolni stb



Igen, más dolgok is tehetnek türelmessé, kitartóvá, nem csak az ászanák.

A jóga viszont nem csak ászana. Sok mindent lehetne jógának nevezni, a lényeg, hogy miként állsz hozzá, milyen célzattal csinálod.


#3 a tanárod nem beszélt a légzés fontosságáról? A megfelelő módjáról? Mert akkor jó ha azt a tanárt kerülöd! Ajógából viszont keveset tapasztalhattál.

2020. jan. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A jógától senki nem lesz jobb ember, nem feltétlenül leszel kitartóbb, elfogadóbb, türelmesebb. De akár lehetsz is. A jóga segít csökkenteni a stresszt, amitől akár létre is jöhetnek azok a változások, amit említesz. Ehhez a legfontosabb a rendszeres gyakorlás, amihez már alapból kitartás kell :) Szerencsére ez januárban még meg van az emberekben, szóval ez jó alkalom, hogy te is elkezdd és majd meglátod, milyen hatással lesz rád.
2020. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

#5

A jóga célja éppen az, hogy fejlődj. Azaz jobban érezd magad. Hogy a "jobb ember" kinek mit jelent, azon felesleges vitatkozni, de a bolygószerte hagyományosan kultúrák közt egységes alapvetó emberi erkölcsi normák tekintetében a jóga jobbá tesz.

Ha nem, akkor nem jól csinálod, és nem is nevezhető annak amit csinálsz.

2020. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!