Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Számotokra kényelmes a törökülés?

Számotokra kényelmes a törökülés?

Figyelt kérdés
Mert nekem nagyon nem. A térdeim és a forgóim is feszülnek, nem bírok ellazulni közben, pedig az lenne a cél. Az izületeket lehet valahogy "nyújtani" vagy valami?

2020. febr. 1. 21:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Komolyan mondjátok, hogy a jóga nem európainak való? Ez kemény. Egyébként magas vagyok és sportolok, szeretek nyújtani is. És a nyújtás is "fáj". De törökülésnél úgy érzem, hogy "félre gyártottak". Na. Mindegy ezentúl majd igyekszem több félét nyújtani, finomabban. Köszi a válaszokat...
2020. febr. 2. 18:44
 12/14 anonim ***** válasza:
36%
Az ázsaiaknak sokkal lazábbak az ízületeik. Nem véletlenül nem Európában találták ki a jógát. Csak jót teszel azzal, ha nem jógázol. Az ízületeket pedig nem szabad túlnyújtani. Olvass utána orvosi oldalakon. Nem jó, ha erőltetve kilazítod őket. Ha feszes, sokkal jobban tart, véd.
2020. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

12. Felcserélted az okot és az okozatot. Az ázsiaiak azért hajlékonyabbak, mert kiskoruktól kezdve hasonló pózokban pihennek. Ez nem evolúció, ugyanis az nem jár halállal, ha mondjuk egy ázsiai nem ül törökülésben. Ha egy fehér ember kiskorától kezdve hasonlóan veszi igénybe az izületetit, mint egy ázsiai, akkor ugyanaz lesz az eredmény. Nem véletlenül olyan hajlékonyak a kisgyerekek és csak később lesznek ridegebbek.


Például én sokat guggoltam kiskoromban, mert sokat voltam vidéken, ahol kint játszottam a kertben. Amikor később az iskolában úgy pihentem, hogy leguggoltam az osztálytársam teljesen meg volt lepődve, hogy hogyan tudok úgy guggolni, hogy talpon vagyok és a sggem hozzáér a bokámhoz. Ő városban nőtt fel. Ez nem genetika.

2020. febr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Kényelmes, igen nagyon jól esik a törökülés, csak néha elzsibbad a lábam hamarabb, mint szeretném és akkor össze vissza rakosgatom, hogy jó legyen.

Am lehet nyújtani segít is, lábat, csípőt kell nyújtani plusza hát is jó ha eléggé laza. Masszőr is segíthet..

2020. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!