Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek mi ennek az oka?

Szerintetek mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy kérdésem.:

170 cm vágyok jelenleg, amellé pedig 98 kg társul.

Tudom hogy ez így elsőre durvának hangzik.

A kérdésem az hogy miért bírok jobban bármilyen sportot meg 30 kg felesleggel is mint a saját korosztályom normális testsúllyal?

Ismerőseim/barátaim az életbe nem mondanák meg azt hogy 98 kg vagyok, 10\10 ember nagyon maximum 85 kg-nak tippel, és ekkora súlyfelesleggel sem értem azt hogy bármiben korlátozott lennék sport téren.

Heti 2-3x focizok hobbi szinten haverokkal, ahol szintén tartom velük a tempót pedig 30 kg felesleg van rajtam..

Pedig elvileg ennyi felesleggel futnom sem nagyon kellene, legalábbis hallottam már olyanról aki 10 métert nem fut ilyen felesleggel..

Tényleg érdekelne ez az egész.



2020. febr. 4. 15:56
 1/6 A kérdező kommentje:
vagyok*,érzem*
2020. febr. 4. 15:58
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos nagy része izom. Másra nem tudok gondolni. Láttam már 170 centihez képest nagydarab pasit, ő csupa izom volt, de olyan széles vállakkal, izmos combokkal, hogy csak néztem. Meglehetett ő is egy 100 körül.
2020. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy erősek a csontjaid is
2020. febr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez genetika valószínűleg. Ha jók a kardio adottságaid, pl nagy a tüdőkapacitásod, VO2max értéked, jó a szíved, simán lehet, hogy súlyfelesleggel is jól bírod az állóképességi sportokat. Pláne ha rendszeresen mozogsz is, tehát edzésben van a szervezeted. Futóversenyeken is gyakran látni, hogy enyhén pocakos, úszógumis pasik is lefutnak mondjuk másfél óra alatt egy félmaratont, míg sokszor a kisportolt, kockás hasú, atléta testalkatú csávók alig bírnak 2 óra alá menni. Szóval nem minden a külső.
2020. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkoztam.... Csak én 15kg felesleggel tartom a tempót a kosállabdála csapattal.
2020. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kosárlabda*****
2020. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!