Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyjából 2 hónapja epkezdtem...

Nagyjából 2 hónapja epkezdtem itthon edzeni saját testsúllyal. Sajnos utóbbi időben nem megy az edzés, és elsl száll az erő. Mit tegyek vagy mit nem?

Figyelt kérdés
Sajnos az elmúlt 2 évben 80-ról 122kg lettem és mindez 198cm magassághoz társul. Próbálkoztam futassal de azt sajnos a lábaim a legkevésbé sem tolerálják, így maradt a saját testsúllyal való edzés ami szépen fokozatosan napi 1-1.5 óra intenzív mozgásra tornáztam fel heti 5-6 nap ami teljes testre kiterjedt és gyakorlatok közt 20mp szünetet tartok, mindezt 145+ átlag pulzussal. Természetesen volt is eredménye, van gyakorlat amiből a tízszeresét is meg tudom csinálni a korábbi szinthez képest. Át variáltam a teljes etrendemet amit igyekszem 2000 kalória alatt tartani naponta és persze megy mellé sport vitamin és bcca és kb 1 hete próbálkozok fehérje+kreatin+L-karnitinnel elősegíteni a fogyást és a jobb terhelhetőséget. Viszont sajnos az utóbbi 1 hétben elkezdtek erősen fájni a térdeim és a vállam, erősen vissza esett a teljesítményem, rosszul alszom, nagyon fáradékony vagyok, nehéznek érzem magam és levertnek és ha rá iszok egy kv-t, maximum a fejem fájdul meg, de a teljesítmény nem jön meg. Gyakorlatilag egész nap fel állni sincs kedvem. Esetleg van bárkinek ötlete tapasztalata mi lehet az oka és a megoldása ennek az állapotnak?
2020. febr. 8. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez túledzésnek tűnik.


Hagyj ki egy hetet, illetve valószínűleg sok a heti 6 nap próbáld meg heti 4-el.

B,D vitamin, illetve kálcium-magnézim bevitel rendben van?

2020. febr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen túledzés.Ha nincs valami betegség a háttérben.

Át kell gondolnod az edzéseidet.

Ha az étkezésed nem változott,és eddig jol működött,akkor többet kell pihenned.Vegyél vissza a terhelésekből.Ezt jelzik az izületeid!

Az az elmélet,hogy majd akkor többet eszek,és többet tudok teljesíteni, egy szinten tul nem igaz.

A testednek van egy limitje,egy minimum ideje amiből képes még regenerálódásra.Idő!!Ezt túlevéssel,ilyen-olyan bedurrantókkal,meg turmixokkal,stb nem tudod átlépni.

2020. febr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget. Valóban 2 nap pihenő után már számomra is kezd tisztulni a kép, hogy sok volt amit vállaltam és a heti 6 nap edzés renngeted "egyenlőre". Hosszú ideje nem volt izomlázam de most edzés nélkül elő jött pár helyen, gondolom ez valahol a regenerálódásnak a jele, és érdekes módon az izmaim is feszesebbek lettek, néhány nap múlva a teljesítményre is kíváncsi leszek van-e romlás vagy esetleg javulás. Igyekszem odafigyelni a vitaminok és ásványi anyagok bevitelére. Egyenlőre úgy gondolom, hogy vissza veszem az edzések szamát és az intenzitását és próbálom a fogyást jobban szorgalmazni mivel minden bizonnyal a többlet súj ami a legjobban terheli az ízületeket, igaz ez valahol az izom építésnek kedvez is, de minden esetre a mérleget egyensúlyba kell tartani és nem siettetni azt akihez idő kell. Igyekszem ebben az évben célként elérni a súj többlet elvesztését és a testzsir arányt a mostani 30%-ról 20%-alá csökkenteni ami ebben a tempóban szerény véleményem szerint tartható lesz, legalábbis a heti 0,5 kiló mínusz :) mégegyszer köszönöm és sokkal okosabb lettem ezzel a jelenséggel kapcsolatban :)
2020. febr. 11. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!