Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai vannak a sportolásnak?

Figyelt kérdés
2020. febr. 27. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Az első kérdés a kérdéseddel kapcsolatban, hogy pontosan mit értesz "sportolás" alatt? Nem sportágról beszélünk, hanem annak szintjéről.
2020. febr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
28%
Hello! Én 8 éve folyamatosan sportolok. Általános iskola mellett heti 12 edzésem van. Pozitív hatása az, hogy könnyebben elalszom, gyorsabban megy a tanulás, és hihetetlenül jó az állóképességem. Ja, és persze nagyon egészséges. Negatívuma az időhiány. De ennek ellenére kitűnő tanuló vagyok és még hangszeren is játszom.
2020. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben a következő kérdésem, hogy mi a célod a sportolással?

Élsportoló szeretnél lenni? Vagy azért sportolsz ilyen intenzitással, mert egészségesnek tartod?

2020. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hátrányai nincsenek csak ha olyan magas szinten csinálod, hogy tényleges már kárt teszel hosszútávon az izületeidnek.


Vagy olyan szinten sokat edzel, hogy AHS-t kapsz (Athletic heart syndrome), ami azt jelenti, hogy menő a szíved és a pulzusod alacsonyabb a normálnál, ami amúgy többnyire veszélytelen, de akadhatnak komplikációk.


Én csak ennyiről tudok, de nem orvos vagyok, csak sportokat szerető egyetemista.

2020. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Negatívuma az időhiány."

Csakhogy valószínűleg jóval tovább élsz, kedves 3-as, így az időhiány bőven megtérül.

2020. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5# Amúgy ha bele gondolsz ha napi 1 órát veszünk átlagos rászánt időnek.


Amibe benne van, hogy rákészülsz a dologra, átöltözől, utána zuhanyzol meg időnként bejön kb 10-20 perc downtime azaz mert beszervezted ezt a programot ezért van egy nagyon pici lyuk a napi rendedben, ami az elfoglaltságod miatt alakul ki így, mert mondjuk az edzéssel 16:30kor végeztél és 17:00ra kéne odaérned valahova ami csak 10-15 perce van a konditeremtől például.


Szóval az a napi átlagosan 1 óra szászánás igazából, maximum 3db konditermi edzés egy héten ami nem sok.


Viszont az időd 1/24 részét edzésre fordítod, ami egy idő után összeadódik. Pl.: 1 hónapban 2 teljes napot csak az edzésre szánsz azt feltételezve, hogy 8 órát alszol.


Azaz 1 évben 365 órát szánsz rá, ami ha 8 órát alszol azaz 16 órát vagy "aktív", akkor majdnem 1 hónapot töltesz csak edzéssel reggeltől estig.


Úgy hogy még mindig nem ezdel komolyabban.


Ez főleg annak tudatában rossz, hogy amúgy nem a folyamatos fizikai megterhelés a hosszú élet titka, hanem normális diéta. (Sőt főleg akkor nem ha veszünk pontenciális komplikációkat)


(Én heti 4-5x járok konditerembe. Nagyon imádok sportolni, de nem azért csinálom, hogy tovább éljek vagy lehető legjobban használjam ki az időmet.)

2020. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2# Mindezek mellett van annyi időd a gyakorin válaszolgatni, hogy 49%os legyél, amit nagyon nehéz elérni.
2020. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mostanában, hogy nem sportolok fáj néha a hátam vagy a lábam amíg sportoltam semmi baj nem volt hiperaktív voltam most meg fáradékony.
2020. febr. 28. 13:35
 9/9 joereal válasza:
Legnagyobb hátránya, hogy nem marad elég idő az ivásra... :)
2020. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!