Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok esetleg mondani olyan...

Tudtok esetleg mondani olyan edzés vagy bármiféle mozgást amivel minimum 500kaloriát elégethetek?

Figyelt kérdés
jópár hónapja fogyókúrázok és edzek. Mostanra kerültem körübelül a normál súly kategóriába amit nagyon szeretnék megtartani, de a szüleim minden nap elhordanak a világ legnagyobb szemétládájának és anorexiásnak mert merészeltem lefogyni. Ujabban pedig kitalálták hogy minden egyes etkezésre ők választják ki hogy mit egyek és végig nézik amíg megeszem. Mostis noha még csak dél van úgy érzem hogy mindjárt szét szakad a gyomrom. Tehàt többé nem tudok fogyókúrázni se és odafigyelni az étkezésemre se. Ezért szeretném kérni hogy ha valaki tud valami nagy mennyiségű kalóriát elégető edzést az legyszives ossza meg velem mert nagyon szeretném megtartani a jelenlegi súlyomat.

2020. márc. 18. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom brutál elhízottak a szüleid...


[link]

2020. márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Hát először is, lázadj a szüleid ellen, mert ha így van ahogy mondod (és tényleg csak egészséges súlyra fogytál le), totál elmebetegek.


Az hogy mennyi kalóriát égetsz el különböző mozgásformákkal, nagyon sok mindentől függ (kor, nem, mozgás intenzitása, edzettségi szint). Tippre kb. egy óra futás kell 500 kcal elégetéséhez.

A futásnál viszont hasznosabb lehet a súlyzós edzés, egy óra kemény edzéssel is elégetsz tippre 3-400 kalóriát. A kalóraégetésnél viszont fontosabb, hogy így amit megeszel, nem zsírként fogja raktározni a szervezeted, hanem izmot építeni belőle. Ezért zabálnak egésznap a testépítők. Persze ha túleszed magad, főleg szar kajával, bezsírosodsz úgy is. De még mindig így lehet a legjobban ellensúlyozni szerintem. Mennyit "kell" enned?



De a legfontosabb tényleg, hogy állj ki magadért, ne engedd hogy szétbasszák az életedet meg az egészséged.

2020. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Engem mindig úgy kezeltek a szüleim mint egy beosztottat. Nem tudok nekik ellent mondani sajnos ezért kell alkalmazkodnom.

Egyébként 16éves lány vagyok 167cm és 58 kg

És napi háromszor kell ennem kb, reggelire még megúszom szendviccsel vagy tojással vagy hasonlóval viszont ebédre és vacsorára kiló számra rakják az asztalra a zsírosabbn zsírosabb kajákat :/

A családban egyébként anyukámon kívül (aki pont olyan magas mint én és egy kgval nehezebb) mindenki elhízott és tavaj még én is az voltam. Most pedig anyukámmal az élen hajtogatják nekem hogy anorexiás vagyok és be kéne fektetni a pszichiátriára 🤷‍♀️. Pedig szerintem igencsak messze vagyok az anorexiától.

2020. márc. 18. 13:59
 4/10 anonim válasza:
100%

Igazad van, ez egy tök normál súly a magasságodhoz képest. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy:(

Egyébként a séta nagyon jó tud lenni zsírégetésre. Egy óra monoton (nem állsz meg), gyors séta. Szóval sétálhatsz pl. suliba (ha messzebb van), stb.

2020. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekik kéne egy alapos pszichiátriai kivizsgálás...
2020. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Írhatsz esetleg a Hintalovon Gyermekjogi Alapítványnak, lehet tudnak valami jó tanácsot adni, ami segít. Írd meg nekik, hogy elnyomnak lelkileg és veszélyeztetik az egészséged. Nem tuti, hogy tudnak segíteni, de hátha:)

(Te 16 évesen már nem vagy gyerek, de ők a 18 év alattiakat értik alatta.)

Email címük: info@hintalovon.hu

2020. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akkarsz ne egyél. Megtömni ugyse fognak. Amúgy meg mondnekik hogy mehettek az orvoshóz. Ha rendben van a súlyód neked fog igazat adni.
2020. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam szembeszállni velül de megint csak lealáztak és közölték hogx ők döntik el hogy miből és mennyit eszek. Szóval ezzel nem sok mindent tudok kezdeni🤷‍♀️

Azoknak pedig köszönöm szépen akik irtak sportokat. ^^

2020. márc. 19. 18:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nem normális dolog. Ez beteg.
2020. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mondd a szemükbe, hogy OKÉ, akkor vigyetek orvoshoz, pszichiátriára, bárhova. Ott az orvos szépen meg fogja nekik mondani, hogy idióták, mert teljesen normális a súlyod. Utána már nem fognak tudni ezzel sakkban tartani.

Mellesleg én is pont ilyen magas és ennyi kiló vagyok, ez teljesen optimális.

2020. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!