Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz-e az a mondás, aki jó...

Igaz-e az a mondás, aki jó matekból, annak jól kell tudni sakkozni is?

Figyelt kérdés
Én már több, mint 50 éve foglalkozom ezzel a tudománnyal, tanítok és korrepetálok és ha kell informatikai programokat is készítek, de a sakkozásban nem lelek nagy örömet. Nagyon rosszul játszom, még a kismesteri szintig (ha van egyáltalán ilyen szint?) sem jutottam el. Voltak olyan éveim, amikor nem vettem elő a sakkkészletet. Vajon milyen sakkozó lehetett például a híres Neumann János és/vagy Erdős Pál? És fordítva milyen matekos lehetett Polgár Judit vagy Portisch Lajos?

#sakk #matematika #szellemi_sportok
2020. márc. 22. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Ez kb. olyan elmélet, minthogy a futóknak jó távolugróknak kéne lenniük.
2020. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Átlagban biztos, egy olyan ember, aki sose képezte magát nagy valószínűséggel sakkban sem lenne jó. A sakkot tanulni kell, nem olyan mint a bézból.
2020. márc. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá. Én kerületi sakkbajnok voltam a 90' években alsósként és érmes voltam a budapestin is. Viszont matekból sosem voltam kiváló, de még csak jó sem. Nehezen értettem meg a szöveges példákat, ahogy később a logaritmust, illetve különféle egyeneleteket. Illetve most hogy így belegondolok egészen mozaik volt a kompetenciám a matekhoz. Mert pl a nagy sakkozó korszakom szóval az általános iskola alatt minden fejben történő számolásban illetve a geometriában brillíroztam. Viszont egy csomó egyébben, mint amit fentebb írtam a béka feneke alatt voltam.
2020. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nincs összefüggés! Szerintem azért játszol rosszul, mert vélhetően azt gondolod elég a szabályok ismerete és már mehet is a játék, aztán majd a logikád elég lesz hozzá, és onnantól kezdve csak rajtad múlik a parti! Nos ez talán sok játéknál így van, de a sakkban nem! Itt egyszerűen ha nem tudod mit kell nézni soha a büdös életben nem fogsz rájönni, ha nem tanulod. Lejátszhatsz akár egymillió partit is nem leszel jobb, mert ugyanabba a hibákba fogsz újra és újra beleesni, mert nem tudod mit és hol rontottál el!


A sakkban nagyon fontos alapelvek tér, anyag, idő. Amíg ezt valaki nem látja át, addig rosszul fog játszani, a centrum fontossága nagyon, nagyon fontos! A térelőny, a gyenge pontok elfoglalása, kötések, elterelés, ráterelés, áldozatok, mattképek ismerete, a végjátékok szabályai, a megnyitások alapelvei, mind mind nagyon fontosak! Ezek nélkül sohasem lesz valaki jó sakkozó. Ha például már a megnyitásban tempókat veszt ilyen fölösleges h3-a3 lépésekkel, amik még be nem következett támadást hárítanának el akkor addig az ellenfél fejlődik, építi a hadseregét! Aztán nem érti, hogy miért kapott ki mert már a megnyitásban értékes tempókat adott az ellenfélnek. Komplex dolog ez, ha szeretnél jobban játszani ajánlom regisztrálj a sakksuli.hu-ra.

2020. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!