Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ping pong ütő ragasztását meg...

Ping pong ütő ragasztását meg lehet oldani otthoni ragasztókkal is?

Figyelt kérdés

Hobbi játékos vagyok és új borítást vettem az ütőmre. A felragasztást meg lehet oldani otthoni ragasztókkal gondolok itt technokolra papír ragasztóra vagy esetleg milyen ragasztó felel meg-e célra ami beszerezhető papír boltokban is?


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 31. 21:31
 1/2 anonim válasza:

Hát...őszintén nem nagyon. Nem vagyok a ragasztásban egy profi, de egy pár éve már játszom és már a soft is volt mar cserélve. Ha egyesületnél űznéd versenyszerűen, biztosan azt mondanám hogy meg se próbáld. A soft (a borítás) elég egy érzékeny dolog, ahogy a fa és komplette az ütő is. A játékos részévé válik és vigyáz rá, mint a szeme fényére, mimden játékos a saját ütőjéhez igazodik és fordítva (a soft és a fa is a játékos szintjének, képességének, később stílusának megfelelően van összerakva), mint egy szimbiózis, ha az ütővel nem stimmel vmi a játék sem úgy megy ahogyan kellene. Ha a soft koszos, poros, kopott stb. nem megy róla úgy a labda ahogy kell, ezért tartják mindig tisztán a játékosok, mossák le a softot. Egy jó tanács: ha koszos és nem akarsz kiadni pénzt drága ütőtisztítókra, a softot egy nem bolyhosodó ronggyal rongy+víz rongy+szappan rongy+víz szárítás a levegőn törles nélkül legyezéssel kombinációval tisztítható, úgy hogy a fára vigyázol, higy víz ne érje. Egy próbát megér hobbistáknak is,.így a jaték is jobban tud menni.

Ez megoldható speckó felszerelés nélkül, több jatékos alkalmazza ezt a megoldást. A ragasztás más téma. Mint mondtam az ütő érzékeny és nem egy olcsó mulatság. A fát és a softot külön vesszük és általában 10 000Ft körül indul az ár mind softra, mind fára, ami így 30 000 Ft, alsó hangon, ha a ragasztót valaki állja, vagy még segítenek neked. Tehát nem jól eső érzés elrontani egyiket sem (a softot pedig a kopási szintjétőlm idejétől és a játékos fejlettségi szintjéhez mérten cseréljük). Tudom, a ragasztó sem olcsó, de megéri mint sem tönkretenni egy ütőt. A softot pedig bizonyos időnként cserélni kell, ezért a ragasztó is olyan, hogy szükség esetén a fáról könnyen és a fa sérülése nélkül tudjad leszedni.


De így hobbi szinten, attól függ szerintem, hogy akarode-e cserélni a softot illetve, hogy megéri-e esetleg akár teljesen összebarmolni az ütőt. Ha nem érdekel, és különben is olcsó softot vettél olcsó fához és nem akarod cserélni sem a softokat,akkor a következőt tenném: frissen vett soft sarkát (amit úgyis levágsz) cseppentenék egy csepp technokolt, es figyelném, hogy szét marja, vagy sem, esetleg pillanattagasztóval ugyanezt. Ha nem marja szét, mint a hungarocellt, akkor igen, használhatod. Csak figyelj, hogy a softot a fa fejének méretéhez pontosan szablyad és egy hengerrel gurigassadd rá úgy, hogy ne legyen levegős illetve a ragasztó ne folyjon ki es rá a soft felszínere.

Papír ragasztó, cellux felejtős, több ragasztót szégen vagy sem, de nem ismerek.

Ha rám hallgatsz, inkább vegyél speckó ragaszzót, nem kell a legdrágábbat.


Ne haragudj kérlek, hogy hosszú lett. Illetve nem szántam egyik részét sem sértésnek. Nagyon örülök, hogy vannak akik hobbi szinten űzik ezt a sportot (többek közt hobbistáknak köszönhetően játszok, igaz nem most a járvány idején). A nagy körítes azt szolgálja, hátha ad egy kis plussz infót és remélem sok örömöt fog okozni neked játék közben.


Egy versenyző 17/L

2020. ápr. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kerékpár boltban lehet kapni gumioldatot az jó a szoft ragasztáshoz. Nem a tip-top ragasztó! A sima gumi oldat! De lehet kapni oldószeres ragasztót a szikosportnál. Megéri beruházni egy jó ütőre. Más a játékélmény. Ha nem volt még ilyen szerelt ütőd Bitos jó lesz a legolcsóbb is szoftból és fából is kezdetnek. Utána látod milyen irányba akarsz elindulni.Kínai szoftok már vannak 4000 Ft körül ami játszható. Fákat lehet kapni féláron is. Én is annyiért szoktam eladni amiket kipróbálok.
2020. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!