Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Látható eredmény otthoni...

Látható eredmény otthoni edzéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első sorban lányokhoz szólna a kérdésem (:

Sajnos - vagy nem sajnos? - azon emberek közé tartozom, aki edzés nélkül nem tud súlyt magára szedni. Gyors az anyagcserém, vékony vagyok, zsír alig van rajtam, csak izom.. az is annyi, hogy nem tűnök vele gebének, de szeretnék még erősödni, ezek szerint nekem csak az edzés a lehetséges alternatíva. Nem újdonság nekem a dolog, szeretek mozogni, egy időben otthoni edzést folytattam és csak párszor mentem le kondiba akkor sem egyedül, mert egyszerűen nem bírnék egyedül menni..

Itthon van tárcsám, jógamatracom, gumiszalagom és ezeket szoktam most hasznosítani változatos gyakorlatokkal. Sokan mondják nekem, hogy edzőteremben előbb lenne eredménye, de valamiért nem tudom rávenni magam (és most a vírusidőszakban amúgy sem téma ugye). Nem tudom miért valami oknál fogva tartok tőle, ijesztő belevágni:D


Mit gondoltok, kitartó otthoni, szabályos(!) edzéssel és megfelelő étrenddel otthon is elérhető azért szép eredmény? Tapasztalatotok van esetleg? (:


/Azért megjegyzem, hogy egyáltalán nem az a célom, hogy ez izomállat legyek, meg versenyszinten toljam, csak erősödni szeretnék, alakot formálni, "gömbölyödni" még jobban/


Köszi a válaszokat, vigyázzatok magatokra!



2020. ápr. 3. 17:44
 1/4 anonim válasza:

Én már egy jópár hónapja elkezdtem, de azt kell mondjam, látványos!:)

Én is azért csinálom, hogy formásabb legyek:)

Heti 2x edzem combra/popsira, karra is szoktam+hasra, de ezeket nem annyira gyakran. A lábamon/fenekemen látszik, igaz tényleg nem pár hét alatt, meg volt amikor kimaradt 1 hét, de megéri. A hasat+kar+hát mostanában kezdtem, amikor észrevettem, h már enyhe kontraszt van bizonyos területek között:D

A baj nálam ott volt, hogy elkezdtem, szenvedtem, de nem láttam eredményt pár alkalom után (főleg a fenekemen)...És évekig ez tartott vissza a rrendszerességtől.De most, h motivál az, h csak azért is megmutatom, mennyire jó csaj leszek nyáron, azóta megszerette.:D

Nehéz elkezdeni, de szurkolok neked! <3

Az étrenddel az a baj, h a túl sok fehérjét az arcbőröm szenvedte meg, úgyhogy csak azokon a napokon eszem 1.5 g/ttkg körül, amikor edzem.

Tudom, lesz aki emiatt leszól, de így tudom megóvni az arcomat:D és nekem ez is bevált, így is látom

2020. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


De szuper, örülök hogy ennyire motivált vagy csak így tovább! Mikor régebben edzettem én is 1 hónap után láttam meg az eredményt, de akkor már mások is és jól esett mikor mondták, hogy honnan lett ilyen fenekem meg combom :D Úgyhogy biztos nem lehetetlen otthon!


Én is többnyire lábra/popsira szeretek edzeni, mert a combom zavart, hogy vékony. Emellett hasra, mert valamiért karra én hiába edzettem, nem látszott meg sosem, de gondolom nőknél ez gyakoribb. Múlt héten már nekiálltam, tartom a heti 3 alkalmat és nem hagyom abba! :D szurkolok neked is

2020. ápr. 4. 12:44
 3/4 anonim válasza:

Igen, látványos. Hasonlítunk, mert én is vékony vagyok, gyors az anyagcserém, és nagyon jó hatást értem el. Igazából ez ember függő, de én nekem az egészséges étkezés nem megy. És nincsenek itthon felszereléseim, se súlyzók, se ilyesmi. Mégis nagyon sokan dicsérík az alakomat, hogy hogy lehet ilyen lapos hasam, miközben nem járok edzőterembe.

Nekem sokkalta könnyebb úgy, hogy egy naplót megkezdek és youtubeon nézek egy számomra megfelelő 30 napos edzést. És sokszor az inspirál, hogy ki tudjam pipálni a naplóban, hogy a mai edzés is megvolt. És a végén ránézek és büszke vagyok rá, hogy meg csináltam.

Szóval igen, látható.

2020. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!(:


Igen erről sokat hallottam, hogy a fokozatos terhelés fontos, mert a test egy idő után megszokja az ugyanúgy végzett edzést. Próbálok nagyobb súlyokat beiktatni, ha már könnyű lenne csak tárcsával. Volt aki azt is javasolta nekem, hogy hatásosabb az inkább nehezebb súllyal való kis ismétlésszám, majd ez kombinálva a könnyebb edzéssel, hogy változatos legyen a terhelés.

2020. ápr. 9. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!